PREMIERA

2008.11.18

CANAL+ PREMIUM

NIE PANIKUJ!

Polska, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zygi (Grzegorz Wojdon), Antek (Dawid Antkowiak) i Radzio (Sebastian Stankiewicz) przyjaźnią się od lat i stanowią nad wyraz ciekawe trio.

Wymarzonym i docelowym źródłem dochodu Zygiego jest renta, o którą od dłuższego czasu bezskutecznie się stara. Antek nie musi martwić się pieniądze, ponieważ pochodzi z zamożnej rodziny. Radość życia odbiera mu za to niestabilna emocjonalnie dziewczyna, której humory już nie raz doprowadziły go do prób samobójczych. Sympatyczny Radzio jako jedyny z kumpli pracuje, jednak cechują go nieporadność i gapiostwo. Pewnego feralnego dnia wszystkich trzech spotyka przykrość. Zygi znów dostaje odmowę zasiłku, Radzio traci pracę, a Antek ukochaną. Postanawiają utopić smutki w alkoholu, a następnie dopuszczają się zaskakującego czynu. Uprowadzają plastikowego klauna, maskotkę najsłynniejszej sieci fast-foodów na świecie.

"W tym filmie jest wszystko, co powinno się znaleźć w każdym dobrym, współczesnym filmie. Jest alkohol, narkotyki, tańce, mordobicie i śpiewy. Jest policja i pistolety, gołe baby i kowboj." Tak zachwalał "Nie panikuj!" jego reżyser i scenarzysta BODO KOX, najbarwniejsza bodaj postać polskiego offu. Nie stroniący od absurdalnego, czarnego humoru Bodo Kox jest autorem wielokrotnie nagradzanych na krajowych festiwalach takich filmów, jak "Marco P. i złodzieje rowerów" czy "Sobowtór". Jego pełnometrażowa komedia również została zauważona przez krytykę. Film zdobył m.in. Nagrodę Specjalną Jury Konkursu Kina Niezależnego XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Wyróżnienie w Konkursie Debiutów 27. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów "Młodzi i Film". Jak przystało na produkcję niezależną, w rolach głównych pojawiają się starzy znajomi reżysera: Grzegorz Wojdon ("Marco P. i złodzieje rowerów"), jeden z najbardziej doświadczonych aktorów offowych Dawid Antkowiak ("Homo Father", "Sobowtór") i po raz pierwszy na dużym ekranie Sebastian Stankiewicz. Obsadę uświetnił chętnie współpracujący z niezależnymi filmowcami Marcin Dorociński, a także polski sobowtór Chucka Norrisa Jacek Pieniążek.

WASZE OPINIE

asteroid12

Jeszcze nie oglądałem ale raczej dam sobie spokój po średniej głosów 2,5 - generalnie lubię polskie filmy

Hydraulik

A to Ci dopiero patrząc na tytul w gazecie z porogram od razu pomyslalem "Omin ten film szerokim łukiem", po tytule myslalem ze to typowa komedia rom. ktora jestesmy zapychaniw kinach jak "nie klam kochjanie" jeszcze raz nigdy w zyciu itd.Wchodze na forum i czytam, ze to film Bodo Koxa!Ech musze nadrobic zaleglosci.

dezerter

Bodo Kox podobał mi się w roli aktora w bardzo dobrych filmach Matwiejczyka "Ugór" i "Krew z nosa" (pokazywane w C+ miesiąc temu).
Niestety w roli twórcy dał moim zdaniem totalną plamę. Przynajmniej w tym filmie... Brakowało mi naturalnego poczucia humoru charakterystycznego dla wcześniej wspomnianych filmów Matwiejczyka. U Koxa humor wydaje mi się mocno wymuszony, czasami przekraczający granice dobrego smaku (w moim prywatnym odczuciu oczywiście), a czasami na żenującym poziomie (jak choćby przybycie Chucka Norrisa).
Wynudziłem się setnie i z trudem dotrwałem do końca. W moim odczuciu pan Kox musiał już wcześniej wyczerpać wszystkie swoje pomysły i przy tej produkcji sam się chyba nudził. Nie polecam !

Inna prawa to godziny emisji tej premiery. Ja rozumiem, że polskie kino offowe to dla C+ produkt niszowy i nie ma co liczyć na emisję w "prime time", ale nie dało się tego wyemitować np. o 23:00, a nie o pierwszej w nocy ?
NIE PANIKUJ!
reżyseria:
Polska, 2007
Zygi (Grzegorz Wojdon), Antek (Dawid Antkowiak) i Radzio (Sebastian Stankiewicz) przyjaźnią się od lat i stanowią nad wyraz ciekawe trio.
komedia
NIE PANIKUJ!
4,3 5 1 79