PREMIERA

2009.04.06

CANAL+ PREMIUM

NIE PŁACZ, KOCHANIE

Hush Little Baby

Kanada, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jamie (Victoria Pratt) przeżywa koszmar z powodu tragicznej śmierci córeczki. Ku swemu wielkiemu zdziwieniu, rok po tragedii zachodzi ponownie w ciążę, pomimo niezwykłej uwagi i stosowania zabezpieczeń.

Po trudnych dziewięciu miesiącach wypełnionych niepokojem i komplikacjami zdrowotnymi przychodzi na świat Caitlin, na twarzy której widnieje taka sama blizna, jak u zmarłej Amandy. Malutka (Lorelai Carey) z pozoru wydaje się być uroczym dzieckiem, jednak seria dziwnych zdarzeń sprawia, że Jamie nabiera podejrzeń, że z jej drugą córką coś jest nie tak. Podejrzewa, że jej tragicznie zmarłe dziecko nie chce dać o sobie zapomnieć.

"Nie płacz, kochanie" to intrygujący thriller zrealizowany przez telewizję Lifetime, specjalizującą się w repertuarze skierowanym do płci pięknej. Zgodnie z ideą stacji w filmie pierwszoplanową bohaterką jest kobieta, doświadczona przez los matka, w którą wcieliła się Victoria Pratt. Aktorka, znana z seriali science fiction takich, jak "Pokolenie mutantów" i "Cleopatra 2525", pojawiła się na wielkim ekranie m.in. w ekranizacji klasycznej powieści Juliusza Verne'a "Podróż do wnętrza Ziemi", w dreszczowcu "Urodzisz moje dziecko" i równie mrocznym "Domu śmierci II". Fanów Victorii zainteresować może fakt, że zanim zaczęła karierę aktorską, pracowała przy badaniach sportowców wyczynowych, a następnie wraz ze swym profesorem z uniwersytetu w Toronto opublikowała książkę na temat kulturystyki i fitnessu.

Reżyserii filmu podjęła się HOLLY DALE, czołowa kanadyjska twórczyni, mająca na koncie ponad 100 godzin seriali telewizyjnych, w tym "Gwiezdne Wrota: Atlantyda" i "Terminator: Kroniki Sary Connor", a także liczne filmy fabularne. Dale zajmuje się także dokumentem. "P4W: Prison for Women", przedstawiający realia jedynego kanadyjskiego więzienia dla kobiet, przyniósł jej w 1981 roku nagrodę Genie. Za serial "Durham County" artystka została uhonorowana w 2008 roku statuetką Gemini przyznawaną najlepszym twórcom telewizyjnym w Kanadzie.

WASZE OPINIE

axxxa

mnie sie film podobal... obejrzalam go ze wzgledu na to ze uwielbiam Victorie ...
film oczywiscie moglby byc lepszy ale i tak jest spoko

WNLek

Kiepskie kino!!! Durna fabuła, przynajmniej niektóre sceny przypominały (i tylko przypominały) horror, lecz było ich stanowczo za mało. Nie polecam tego filmu.

iSiO

Muszę się zgodzić z przedmówca, film jest fatalny. Sam pomysł nie za ciekawy, wykonanie jeszcze gorsze.
Nie polecam.
Moja ocena 1+/10
NIE PŁACZ, KOCHANIE
reżyseria:
Kanada, 2007
Jamie (Victoria Pratt) przeżywa koszmar z powodu tragicznej śmierci córeczki. Ku swemu wielkiemu zdziwieniu, rok po tragedii zachodzi ponownie w ciążę, pomimo niezwykłej uwagi i stosowania zabezpieczeń.
thriller
NIE PŁACZ, KOCHANIE
3,0 5 1 25