PREMIERA

2012.07.16

CANAL+ PREMIUM

Niebezpieczny szlak

Deadfall Trail

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror/thriller

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzech przyjaciół wyrusza na trzytygodniową wycieczkę do lasu narodowego Kaibab w Arizonie.

Julian (Shane Dean) ma spore doświadczenie w sztuce przetrwania, ale łatwo ulega emocjom, John (Slade Hall) to głos rozsądku całej grupy, podczas gdy Paul (Cavin Gray Schneider) dopiero zaczyna przygodę z survivalem. Gotowi przeżyć ekstremalną przygodę i zakosztować pejotlowych wizji, zabierają ze sobą tylko kilka przedmiotów: nóż, wodę i worek na śmieci. Po tygodniu wędrówki dochodzi do wypadku, w którym ranny zostaje John. Od tej chwili wyprawa przeradza się w prawdziwą walkę o przeżycie. Wyzwania rzuca im nie tylko przyroda, ale także ujawniające się ciemne strony osobowości uczestników.

"Niebezpieczny szlak" to oryginalna produkcja niezależna w konwencji "survival horror". Oto trójka bohaterów jest rzucona w leśną głuszę, odcięta od świata i zdana tylko na siebie. Jakby tego rodzaju wyprawa nie była dość ekstremalna, mężczyźni zostają skonfrontowani z prawdziwą grozą, której źródło leży w ich samych. - Rzadko zdarza się film minimalistyczny w wyrazie, oparty raczej na realizmie i suspensie, niż na ukazywaniu makabry, a przy tym zdolny do inteligentnych spostrzeżeń. "Niebezpieczny szlak" jest takim właśnie filmem - pisał Marc Patterson, recenzent specjalistycznego serwisu Brutal as Hell.

Zrealizowany w ciągu szesnastu dni w scenerii lasów Arizony "Niebezpieczny szlak" jest dziełem reżysera, działającego pod pseudonimem Roze oraz scenarzystki Candace Rose. To dzięki ich staraniom skromna produkcja (obsada aktorska liczyła 7 osób, a cała ekipa około 30) skutecznie poraża atmosferą zagrożenia i narastającego obłędu. - To emocjonujący, zagmatwany i efektowny horror, który ma coś do powiedzenia na temat społeczeństwa i przyrody" - pisał Patterson.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE

WASZE OPINIE

GAZO

To jeden z tych filmów po którym zadajesz sobie bardzo ciężkie, życiowe pytanie-
" za co ja płacę!!!!!???????????"
OSTRZEGAM SZKODA CZASU ja mam urlop wiec mogłem sobie pozwolić na tą wymiocine!
Niebezpieczny szlak
reżyseria:
USA, 2009
Trzech przyjaciół wyrusza na trzytygodniową wycieczkę do lasu narodowego Kaibab w Arizonie.
horror/thriller
Niebezpieczny szlak
1,5 5 1 2