PREMIERA

2007.08.01

CANAL+ PREMIUM

NIECNE UCZYNKI

Dirty Deeds

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zach (Milo Ventimiglia), znany z beztroskiego stylu życia i notorycznego łamania obowiązujących zasad, tuż po zakończeniu szkoły średniej, a przed powrotem do domu, decyduje się na ekscentryczne zawody.

W ciągu 12 godzin - od zmierzchu do świtu - ma wypełnić dziesięć ekstremalnie trudnych i wysoce nagannych zadań. O poziomie ich trudności świadczy to, że dotychczas tylko jedna osoba podołała temu maratonowi. Zach zamierza wyeliminować z gry przystojnego kapitana drużyny futbolowej Dana (Matthew Carey), a przede wszystkim zaimponować szkolnej piękności Meg (Lacey Chabert). Początkowo idzie mu bardzo dobrze, jednak szybko sytuacja wymyka się spod kontroli.

Nawiązująca klimatem do popularnej serii "American Pie" komedia "Niecne uczynki" to film DAVIDA KENDALLA, jednego z reżyserów serialu "Jak dwie krople czekolady" i scenarzysty komedii "Dzieciaki, kłopoty i my: Rodzinny sukces". Film początkowo miał się zresztą nazywać "10 Things" ("10 rzeczy"), ale producenci postanowili zmienić tytuł, ponieważ ten za bardzo kojarzył się z inna młodzieżową komedią: "10 Things I Hate About You" ("10 rzeczy, których w tobie nienawidzę") z Heathem Ledgerem w roli głównej. Na nowy tytuł scenarzysta wpadł dzięki piosence zespołu AC DC "Dirty Deeds Done Dirty Cheap". Wydarzenia przedstawione w komedii Kendalla nie są zresztą zupełnie fikcyjne. Obraz jest bowiem luźno oparty na wydarzeniach ze szkoły Barrington na Rhode Island, opisanych w projekcie semestralnym jednego z uczniów, Jonathana Thiesa, który został współautorem scenariusza. Główną rolę w "Niecnych uczynkach" zagrał Milo Ventimiglia, znany z horroru "Stay Alive" i filmu "Rocky Balboa", którym Sylwester Stallone - tym razem jako aktor i reżyser w jednym - próbował wrócić do świata filmu. Ventimiglia partnerowała Lacey Chabert, była Miss Missisipi, znana m.in. z roli we "Wrednych dziewczynach".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Tyle było nielogiczność, tyle durnoty, ale nie bylo to nawet takie złe jak myślałem. Oczywiście nie jest to Bergman, ale młodzieżowe kino, skierowane głównie do tej grupy odbiorców. I to właśnie oni będą zachwyceni tym produktem. Ja specjalnie się nie zachwyciłem, ale w wakacje można obejrzeć, bo i tak sie o tym później zapomni.
NIECNE UCZYNKI
reżyseria:
USA, 2005
Zach (Milo Ventimiglia), znany z beztroskiego stylu życia i notorycznego łamania obowiązujących zasad, tuż po zakończeniu szkoły średniej, a przed powrotem do domu, decyduje się na ekscentryczne zawody.
komedia
NIECNE UCZYNKI
4,1 5 1 13