NBC Universal

PREMIERA

2009.09.06

CANAL+ PREMIUM

NIESAMOWITY HULK

The Incredible Hulk

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W chwili silnego stresu doktor Bruce Banner (Edward Norton) zmienia się w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. To efekt napromieniowania, jakiemu uległ podczas eksperymentu w wojskowym laboratorium.

Chcąc znaleźć antidotum na swoją niecodzienną przypadłość, naukowiec porzuca ukochaną Betty (Liv Tyler) i udaje się do Brazylii, gdzie uczy się technik oddychania, które pozwalają mu zapanować nad gniewem. Gdy jest już bliski znalezienia upragnionego remedium, zostaje odnaleziony przez ojca Betty, generała Rossa (William Hurt). Wojskowy chce wykorzystać niezwykłe właściwości Bruce'a do celów militarnych. Wysyła po niego oddział z bezwzględnym rosyjskim komandosem Emilem Blonskym (Tim Roth) na czele. Wiedząc, że nie sprosta przybierającemu postać Hulka naukowcowi, Blonsky sam poddaje się napromieniowaniu.

Postać Hulka po raz pierwszy pojawiła się na kartach komiksu Marvela w maju 1962 roku, z miejsca stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów. Mimo sukcesu telewizyjnych animacji o Hulku, jego kinowy potencjał przez długie lata pozostawał nie wykorzystany. Było tak do czasu kontrowersyjnej ekranizacji Anga Lee z 2003 roku, która nie przypadła do gustu konserwatywnym fanom komiksu. Po nienajlepszym przyjęciu filmu tajwańskiego reżysera producenci zdecydowali się opowiedzieć historię Hulka jeszcze raz. Na zamówienie Marvel Studios Zak Penn podjął się napisania scenariusza, który byłby bliższy komiksowi. Przeniesienie tekstu na ekran powierzono Francuzowi LOUISOWI LETERRIEROWI. Reżyser, który zasłynął jako twórca widowiskowego "Transportera" z Jasonem Stathamem, zadbał o maksymalny realizm produkcji i dopracowanie komiksowych bohaterów. Ostateczny wygląd Hulka i jego oponenta, ponad 3-metrowego Abominationa, to zasługa specjalisty ds. efektów wizualnych Kurta Williamsa. Zespół pod jego kierownictwem miał za zadanie sprawić, że ponad 900 efektów specjalnych zastosowanych w filmie w pełni współgra z akcją.

W tytułowej roli Erica Banę z filmu Anga Lee zastąpił Edward Norton. Gwiazdor, dwukrotnie nominowany do Oscara ("Lęk pierwotny", "Więzień nienawiści"), idealnie pasował do wizji producentów. "W historii tego samotnego faceta, który sam skazuje się na wygnanie, usiłując uchronić świat przed czymś przerażającym, jest coś, do czego widzowie z łatwością się odniosą" - mówił o Hulku aktor, zaczytujący się od dziecka w komiksach Marvela. Historia Bruce'a Bannera to także opowieść o niełatwej miłości. Rola pani biolog potrafiącej doszukać się człowieczeństwa nawet w zmutowanej postaci ukochanego przypadła Liv Tyler. Aktorka, która zdobyła popularność dzięki kreacji Arweny w superprodukcji "Władca Pierścieni", zastąpiła w tej roli Jennifer Connelly. Parze Norton-Tyler towarzyszyli na planie doświadczeni aktorzy, tacy jak William Hurt (Oscar za "Pocałunek kobiety pająka") w roli generała Rossa, a także charyzmatyczny Tim Roth ("Pulp Fiction", "Wściekłe psy") jako Emil Blonsky, ludzka inkarnacja Abominationa.

Film zdystansował swojego poprzednika przynosząc producentom blisko 350 milionów dolarów zysku. W parze z zawrotnymi wpływami szły w większości pochlebne opinie prasy i nominacja do nagrody Saturna, przyznawanej najlepszym filmom science fiction.

WASZE OPINIE

szymon_212

Film był super. Ocena 5.

kobieta niepowazna

Jezzu drogi.....)))
....ogladam sobie film przypdkowo, ciekawie sie zaczal a tu nagle z tego faceta z fabryki lemoniady wyskoczyl jakis 3D zielony potwor i zlal wszytskich w fabryce i jeden pan jezscze taki starszy kupil te lemoniade , co ja prodkuwali i umarl na miejscu podczas picia, bo cos sie tam popsulo, monter naprawial i sie skaleczyl i jego dziwna krew ( zraca i zabijajaca) skapnela przypakowo do jednej butelki i zabila tego emeryta , co chcial sie tylko napic po poludniu..........JZZZUUU ale dziwy w tej telewizji az mozg sie blazuje:))

Słońce Peru

Efekty specjalne w tym filmie faktycznie robią wrażenie. Niestety na tym kończą się pozytywy. Moim zdaniem dużo łatwie wczuć w te wszystkie pościgi i walki, gdy jest w nich choć odrobina realizmu. Gdy przybierają formę komiksową - to patrzy się na nie tylko jak na popis umiejętności speców od dźwięku i obrazu. Dlatego osobiście wolę "Szklaną pułapkę" od Hulka.
NIESAMOWITY HULK
reżyseria:
USA, 2008
W chwili silnego stresu doktor Bruce Banner (Edward Norton) zmienia się w olbrzymiego zielonego mutanta - Hulka. To efekt napromieniowania, jakiemu uległ podczas eksperymentu w wojskowym laboratorium.
film science fiction
NIESAMOWITY HULK
4,1 5 1 13