CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

PREMIERA

2007.12.22

CANAL+ PREMIUM

NIEZŁY KANAŁ

Polska, 2007

reżyseria:

gatunek: serial animowany

czas trwania: 3 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pełna humoru, zabawna opowieść o sympatycznej rodzinie Plusiaków, która występuje w kultowym serialu telewizyjnym.

Pewna sympatyczna rodzina została zaproszona do udziału w castingu do serialu realizowanego przez znanego producenta. Niestety, jak wykazały badania focusowe ich aparycja była zbyt pospolita i mało śmieszna jak na sitcom. Na potrzeby filmu wszyscy Plusiakowie ulegli poważnej restylizacji i zostali ubrani w różowe kostiumy królików.

Iwona i Aleksander oraz ich dzieci Ola i Bartuś zajmują wygodne mieszkanie, w którym centralnym punktem jest salon z dużą kanapą. To ulubione miejsce tej sympatycznej rodziny. Tu rozmawia się do późna w nocy, decyduje o wydatkach, ustala menu, odpoczywa i ogląda ulubione programy. Plusiakowie uwielbiają oglądać telewizję! Mają szczególną słabość do jednej ze znanych telewizyjnych platform...

Olek - pan domu, wykazuje się zazwyczaj dużym dystansem do zdarzeń. Jest fanem telewizji. Telewizor jest źródłem jego wiedzy, a nawet życiowej filozofii.

Iwona, szara eminencja rodziny ma najtrzeźwiejsze spojrzenie na świat. Kieruje się zasadą: "rodzina ponad wszystko". Jest fanką programów edukacyjnych.

Nastoletnia córka Ola przeżywa wszystkie symptomy buntu związanego z wiekiem dorastania. Neguje rodzinne i społeczne reguły. Jej świat to kanały muzyczne, moda, idole i chłopak Remek.

Bartuś jest kopalnią niezwykłych pomysłów. Priorytetem dla tej siedmioletniej egzystencji są filmy animowane. Potrafi naśladować zachowania znanych postaci, raz mówi głosem kaczora Buffiego, przemieszcza się jak Struś Pędziwiatr albo ma minę jak Sponge Bob.
Technika wykorzystana do realizacji serialu "Niezły kanał" jest połączeniem tradycyjnie wykonanej scenografii (makiety) oraz animacji 3D. Scenografia została sfilmowana za pomocą systemu Milo Motion Control, czyli kranu filmowego posiadającego filmową kamerę 35mm, która umożliwia wielokrotne powtarzanie wcześniej zaprogramowanego ruchu kamery.

Reżyseria: Sebastian Pańczyk
Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz
Głosy: Olek - Arkadiusz Jakubik, Iwona - Agnieszka Matysiak, Ola - Matylda Damięcka, Bartek - Kuba Jakubik, Królik - Zbyszek Suszyński, Żółw - Jarosław Łukomski


Producentem wykonawczym serialu jest Platige Image.
Producentem wykonawczym serialu jest Platige Image. Platige Image to czołowe i wielokrotnie nagradzane studio postprodukcyjne w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, kompozycji obrazu oraz realizacjach cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. Na swoim koncie ma kilkaset reklam telewizyjnych, czołówek programów i teledysków. Studio angażuje się także w produkcję krótkich filmów animowanych. Zrealizowało między innymi takie obrazy jak filmy Tomasza Bagińskiego: nominowaną do Oscara "Katedrę" oraz "Sztukę spadania", zdobywcę nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA). W ostatnim czasie studio poszerzyło swoją działalność realizując filmy animowane (cinematiki) na potrzeby gry "Wiedźmin".

WASZE OPINIE

Oskar

Jak można pobrać 7 odcinek "Niezły kanał"?

Bartolomeusz

Jeden z lepszych seriali, jakie przyszlo mi oglądać w Polsce. Szkoda tylko, że jest taki krótki i emitowany tak rzadko. Ale klasa sama w sobie.

nicniewiem

dinoszaurusz :D i nie grzej rdzenia kobieto
NIEZŁY KANAŁ
reżyseria:
Polska, 2007
Pełna humoru, zabawna opowieść o sympatycznej rodzinie Plusiaków, która występuje w kultowym serialu telewizyjnym.
serial animowany
NIEZŁY KANAŁ
4,4 5 1 239