PREMIERA

2011.08.26

CANAL+ PREMIUM

Nikt nie jest doskonały

No Body Is Perfect

Francja, 2006

reżyseria:

gatunek: dokument socjologiczny

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kluby dla spragnionych seksualnych przygód bez zobowiązań swingerów, tokijski hotel dla sadomasochistów, brytyjski lokal specjalizujący się w torturach i inne ciekawe miejsca związane z uprawianiem seksu. Dokument "Nikt nie jest doskonały" odsłania underground niekonwencjonalnej erotyki.

"Chcesz filmować, jak będę obcinał sobie koniuszki palców, czy to już zbyt ekstremalne?" - takie pytanie zadaje twórcom filmu jeden z jego bohaterów, Amerykanin odnajdujący seksualne podniecenie w okaleczaniu. Pomysł na dokument "Nikt nie jest doskonały" zrodził się w głowie Emmanuela Prévosta, który od pewnego czasu zadawał sobie pytania dotyczące natury i seksualności. On chciał drążyć i analizować, zaś RAPHAEL SIBILLA, do którego zwrócił się z propozycją współpracy, zafascynował się czysto wizualnym aspektem projektu. Sceny zaobserwowane w klubach dla swingerów, zachowania w relacjach sadomasochistycznych, stroje fetyszystów, przemiany transseksualistów pochłonęły go ze względu na ich erotyczno-fantasmagoryczną estetykę. "Żyjemy w świecie, który jest zalewany przez pornografię - mówi Emmanuel Prévost. "Świadomość, że każdego dnia miliony ludzi poszukują nowych bodźców seksualnych sprawiła, że postanowiliśmy dowiedzieć się o nich więcej".

Sibilla i Prévost przez pięć lat przyglądali się podziemiu ekstremalnej erotyki, a przez kolejne dwa realizowali zdjęcia do filmu na jego temat. Odwiedzili Belgię, Holandię, Wielką Brytanię, USA, Meksyk, Argentynę, Brazylię, Kostarykę, Mali, Japonię, no i oczywiście Francję. Natknęli się na galerię oryginałów - ludzi w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, którym "zwyczajne" gry erotyczne już dawno przestały wystarczać. Wniknęli z kamerą do świata, w którym seks jest związany z bólem, ryzykiem lub poniżeniem. Fascynujące, dla wielu odrażające praktyki potraktowano jako pretekst do rozważań o ludzkiej seksualności. Jedyną granicą, jakiej nie przekroczono była dobrowolność, tak więc, choć autorzy filmu ostrzegają, że niektóre sceny, które udokumentowali na taśmie mogą szokować, zapewniają, że wszyscy uczestnicy angażowali się w nie z własnej woli, a nawet z niekłamaną przyjemnością.

"Bohaterowie filmu to zarówno dobroduszne pary z klubu dla swingerów, jak i muskularni pakerzy z taką ilością kolczyków na twarzy, że zapewne uruchamiają wykrywacze metalu z odległości pięćdziesięciu kroków" - pisała w swojej recenzji dziennikarka magazynu "Variety" Lisa Nesselson. "Każdy z nich wypowiada się jednak przed kamerą jak osoba, z którą chętnie ucięłoby się pogawędkę, nawet jeżeli nie pozwolilibyśmy naszym dzieciom iść z nimi na randkę". Premiera filmu miała miejsce w 2006 roku na festiwalu w Locarno. Film pokazywano również m.in. w Atenach, Rio de Janeiro i Sztokholmie. Wszędzie cieszył się wielkim zainteresowaniem, wywołując ożywione dyskusje.

WASZE OPINIE

Magdalena

Przed chwilą właśnie obejrzałam ten film. Ciekawie przedstawiony owy światek erotyzmu. Chociaż muszę przyznać, że niektóre sceny były dość drastyczne; nie należę do twardzielek więc odwracałam wzrok; tylko po to by po chwili znów spoglądać ze zdziwieniem wymalowanym na twarzy.

admin

alienisko, zapraszamy na emisje do CANAL+ 7.10.2011 o 04:05 i 19.10.2011 02:05.

alienisko

Chciałem to obejrzeć, ale jak leciało to kablówka padła. Czekam tak na powtórkę i czekam i nic. Wiem, że to może mało popularny temat, ale może byście tak z 1-2 razy chociaż ten film jeszcze pokazali?
Nikt nie jest doskonały
reżyseria:
Francja, 2006
Kluby dla spragnionych seksualnych przygód bez zobowiązań swingerów, tokijski hotel dla sadomasochistów, brytyjski lokal specjalizujący się w torturach i inne ciekawe miejsca związane z uprawianiem seksu. Dokument "Nikt nie jest doskonały" odsłania underground niekonwencjonalnej erotyki.
dokument socjologiczny
Nikt nie jest doskonały
5,0 5 1 2