PREMIERA

2007.06.22

CANAL+ PREMIUM

NO TO PIĘKNIE!

Thirty Five Something/Tout pour plaire

Francja/Belgia, 2005

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: komediodramat

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Juliette (Mathilde Seigner), Florence (Anne Parillaud) i Marie (Judith Godrèche) znają się od lat i nie mają przed sobą tajemnic. Tylko przed sobą mają odwagę przyznać, że ich życie nie jest takie, jakie chciałyby żeby było.

Florence ma kłopoty małżeńskie. Męża spotyka tylko wieczorem, kiedy oboje kładą się spać, a kiedy dowiaduje się, że jest zdradzana nie ma odwagi stawić czoła bolesnej prawdzie. Juliette nie chce już budzić się sama, rozpaczliwie więc próbuje znaleźć miłość swojego życia. Szukając na oślep nie zauważa tego, który cały czas stoi obok niej. Marie natomiast nie może już znieść wylegującego się całymi dniami męża, postanawia więc poszukać nowych wrażeń. Każda z nich - mniej lub bardziej świadomie - mierzy się ze swoim losem. Wszystkie mają do przejścia próbę charakteru i ostatecznie całkiem wyraźnie, na lepsze bądź nie, zmieniają swoje życie.

Komedia romantyczna "No to pięknie!" to debiut reżyserski i scenariuszowy CÉCILE TELERMAN, Belgijki na stałe zamieszkałej we Francji. Zanim jednak film powstał, Telerman ukończyła prawo, pracowała w Stowarzyszeniu Autorów, później we Francuskim Centrum Narodowej Kinematografii i była dyrektorem administracyjnym w Sagittaire Films, spółce zajmującej się dystrybucją filmów. W międzyczasie Telerman, wraz z grupą przyjaciół z dzieciństwa, założyła firmę specjalizującą się w produkcji dokumentów. Wtedy też zaczęła myśleć o własnym debiucie.

W "No to pięknie!" zgodziły się zagrać jej ulubione francuskie aktorki. Anne Parillaud publiczność kojarzy głównie z piękną i niebezpieczną Nikitą z filmu Luca Bessona. Za tę rolę aktorka otrzymała zresztą Cezara i statuetkę Davida di Donatello. Spodobała się też jej kreacja w oryginalnej "Mapie ludzkiego serca" Vincenta Warda, pioniera nowozelandzkiego kina, za którą Parillaud otrzymała nagrodę specjalną na festiwalu w Tokio. Towarzyszyła jej Mathilde Seigner, członkini filmowej rodziny Seignerów. Mathilde jest wnuczką Louisa Seignera, siostrzenicą Francoise, siostrą Emmanuelle, a przez to również szwagierką Romana Polańskiego. 3-krotnie nominowana do Cezara Mathilde spodobała się także jako Carole z "Betty Fisher i inne historie" (nagroda dla najlepszej aktorki w Montrealu) i Sabrina w "Mleku ludzkich uczuć" (nagroda w Locarno). Zagrała też w "Odwadze miłości" (2005), filmie, którym Claude Lelouch powrócił niedawno na wielkie ekrany. Trzecią z przyjaciółek zagrała Judith Godreche, która popularność zyskała dzięki nominowanej do Cezara roli w "Rozczarowanej" (1990) Benoita Jacquota. Aktorka wystąpiła także u boku Leonarda DiCaprio i Jeremy'ego Ironsa w "Człowieku w żelaznej masce" (1998) oraz z Audrey Tautou i Romainem Durisem w "Smaku życia" (2002).

WASZE OPINIE

Sowarek

Przeciętny.
NO TO PIĘKNIE!
reżyseria:
Francja/Belgia, 2005
Juliette (Mathilde Seigner), Florence (Anne Parillaud) i Marie (Judith Godrèche) znają się od lat i nie mają przed sobą tajemnic. Tylko przed sobą mają odwagę przyznać, że ich życie nie jest takie, jakie chciałyby żeby było.
komediodramat
NO TO PIĘKNIE!
4,5 5 1 11