NBC Universal

PREMIERA

2009.09.30

CANAL+ PREMIUM

NOC DUCHÓW

Mostly Ghostly

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film familijny

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jedenastoletni Max Doyle (Sterling Beaumon) głęboko wierzy w magię, przez co jest wyszydzany przez starszego brata. Pewnego dnia chłopiec słyszy w piwnicy domu niepokojące głosy.

Podążając za nimi, odnajduje tunel, w którym ukrywają się duchy dwojga dzieci, Nicky'ego (Luke Benward) i Tary (Madison Pettis). Chłopiec zaprzyjaźnia się z nimi. Gdy Tara zostaje porwana przez złego ducha, Phearsa (Brian Stepanek), Max, będąc niewidoczny dla zjaw, spieszy jej na ratunek. Do konfrontacji dobra ze złem dochodzi w Halloween podczas pokazu magicznych sztuczek, który Max urządza z pomocą ducha Nicky'ego. Zły Phears wydostaje się z tunelu, by zrujnować występ chłopca.

Scenariusz do "Nocy duchów" napisał ,b>Pat Proft, który pracował przy takich znanych komediach, jak "Hot Shots", "Czacha dymi", "Ściągany", filmy z cyklu "Naga broń" czy "Straszny film". Tekst powstał w oparciu o serię popularnych książek dla młodych czytelników autorstwa R.L. Stine'a. Pisarz ten, nazywany "Stephenem Kingiem literatury dziecięcej" jest znany w USA jako twórca zabawnych opowiastek z dreszczykiem. Film wyreżyserował RICHARD CORRELL, który ma na koncie pracę przy serialach telewizyjnych, takich jak "Pełna chata" czy "Tak, kochanie". Do obsady zaangażowano młodziutkich aktorów, m.in. czternastoletniego Sterlinga Beaumona ("Sheltered", "Twixter"), jedenastoletnią Madison Pettis ("Plan gry", "Siedem dusz") oraz piętnastoletnią Ali Lohan, młodszą siostrę słynnej Lindsay. Zdolnej młodzieży towarzyszą m.in. Brian Stepanek ("Transformers", serial "Arwin!") oraz Kim Rhodes (serial "Nie ma to jak hotel").

WASZE OPINIE

gosiek748

zgadzam się z szymon_212 to świetna komedia dla całej rodziny i wspaniały film dla wszysrkich ...

szymon_212

Fim zabawny i świetny, polecam wszystkim. Lubie filmy familijne. Ocena 10.

Bartolomeusz

I znowu mam zgryza jeśli chodzi o ocenianie takich filmów. Z jednej strony to dziełko
przeciętne, niczym nie wyróżniające się, ale jak już wspomniałem przy okazji
komentowania "Księgi strachu" mam sentyment do takich filmów i szczerze
powiedziawszy lubię je. Nie inaczej było w przypadku "Nocy duchów". Nie mogę być
obiektywny i nie jestem, bo chociaż było to kino nie najwyższych lotów i tak mi się
podobało. [:-)]
NOC DUCHÓW
reżyseria:
USA, 2008
Jedenastoletni Max Doyle (Sterling Beaumon) głęboko wierzy w magię, przez co jest wyszydzany przez starszego brata. Pewnego dnia chłopiec słyszy w piwnicy domu niepokojące głosy.
film familijny
NOC DUCHÓW
3,5 5 1 8