Universal Network Television LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2015.08.17

CANAL+ PREMIUM

Noc oczyszczenia: Anarchia

The Purge: Anarchy

USA/Francja, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

Ocena filmu

0.00

Opis

Sequel thrillera z 2013. Pięcioro ludzi walczy o przetrwanie podczas jednej nocy, kiedy działanie prawa zostaje zawiedzona.

Amerykański rząd, kierowany obecnie przez organizację Nowych Założycieli Ameryki (New Founders of America - NFA), usankcjonował doroczną 12-godzinną Noc Oczyszczenia, podczas której działalność wszelkich służb bezpieczeństwa i szpitali zostaje zawieszona, a obywatele sami muszą się bronić i zaprowadzać porządek. Wszelkie wykroczenia, a nawet morderstwa nie spotkają się z żadną karą. Celem takiego działania jest ograniczenie przestępczości przez resztę roku, sprowadzając ją do poziomu poniżej jednego procenta. Sierżant Leo (Frank Grillo) wcześniej stracił syna. Teraz uzbrojony w po zęby stara się zemścić na tych, którzy przyczynili się do śmierci chłopca. Eva (Carmen Ejogo) jest samotną matką, która mieszka z nastoletnią córką Cali (Zoë Soul) i z trudem wiąże koniec z końcem. Nie mogąc liczyć na ochronę, na jaką mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi, podczas Nocy Oczyszczenia musi przyjąć pomoc od Leo. W tym samym czasie para młodych ludzi, Shane (Zach Gilford) i Liz (Kiele Sanchez), staje się obiektem ataku przestępców. Młodzi ludzie nie zdążyli znaleźć schronienia, ponieważ w drodze do domu zepsuł im się samochód. Oni muszą zdać się na pomoc Leo i wspólnymi siłami odeprzeć atak tych, których bezkarność popycha do zbrodni. W tych ekstremalnych warunkach nic nie jest oczywiste, a jedyną siłą napędową okazuje się być chęć przetrwania.

W 2013 roku widzowie z zainteresowaniem przyjęli prowokacyjny film, którego myślą przewodnią była koncepcja, że podczas jednej nocy w roku przez 12 godzin wszystkie wykroczenia i przestępstwa są dozwolone. Popularność "Nocy oczyszczenia" (The Purge) zaskoczyła nawet twórców filmu, którzy nie spodziewali się, że wpływy ze sprzedaży biletów przekroczą 34 miliony dolarów. Po tak zachęcającym przyjęciu ze strony widzów reżyser i scenarzysta JAMES DEMONACO postanowił nakręcić sequel thrillera oparty na jeszcze bardziej przerażających historiach ludzi, którzy są zmuszeni lub świadomie postanawiają spędzić Noc Oczyszczenia poza domem. W obsadzie widzowie zobaczą Franka Grillo ("Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Wróg numer jeden"), Carmen Ejogo ("Para na życie"), Zoë Soul ("Labirynt"), Zacha Gilforda ("Diabelskie nasienie") i Kiele Sanchez ("Wyspa strachu").
Noc oczyszczenia: Anarchia
reżyseria:
USA/Francja, 2014
Sequel thrillera z 2013. Pięcioro ludzi walczy o przetrwanie podczas jednej nocy, kiedy działanie prawa zostaje zawiedzona.
horror
Noc oczyszczenia: Anarchia
3,2 5 1 23