PREMIERA

2007.10.31

CANAL+ PREMIUM

NOC ŻYWYCH KRETYNÓW

Die Nacht der lebenden Loser

Niemcy, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror/komedia

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Filip (Tino Mewes) i jego dwaj kumple, Wurst (Manuel Cortez) i Konrad (Thomas Schmieder) od dawna są szkolnym pośmiewiskiem. Brakuje im zarówno urody, jak i inteligencji, w czym zgodni są zarówno inni uczniowie i nauczyciele, jak i rodzice chłopców.

Mimo dość mizernych warunków, nastolatkowie nie są pozbawieni ambicji. Filip na przykład marzy o seksownej Ushi (Nadine Germann), dziewczynie przystojnego kapitana drużyny piłkarskiej. Wurst z kolei ma ochotę na piękną nauczycielkę. Żaden z nich jednak nie ma najmniejszych szans na nawet przelotny romans. Pewnego dnia Filip, za sprawą swojej koleżanki Rebecki (Collien Fernandes), wpada na pomysł, jak przemienić się w superfaceta, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. W ten sposób on i jego dwaj kumple, mają trafić na rytualne spotkanie wyznawców Voodoo. Na cmentarzu, gdzie odprawiane są modły, nic się jednak nie dzieje i zniechęceni przyjaciele zbierają się do domu. Po drodze wszyscy giną nieszczęśliwie w wypadku samochodowym. I byłby to koniec historii, gdyby nie magia Voodoo, która sprawia, że Filip i jego koledzy budzą się następnego dnia rano z niepohamowanym uczuciem głodu na świeże, ludzkie mięso.

O "Nocy żywych kretynów" miłośnicy horrorów, mówią, że jest to wybuchowa mieszanka "American Pie" i kultowej "Nocy żywych trupów". Mamy więc ożywionych umarłych, mordercze spojrzenia sinych oczu rzucane na potencjalne ofiary, nadludzką siłę, sprawność i odporność na rany, ale też komedię o dorastających nastolatkach, gorączce hormonów, marzeniach erotycznych o seksownych koleżankach i wreszcie zarysowaną w tle historię romantycznej miłości. Reżyser filmu, MATHIAS DINTER, nominowany do German Comedy Award, w swoim kraju znany jest z bezkompromisowego poczucia humoru, słabości do świntuszenia i żartów, które balansują na granicy dobrego smaku. "Nocą żywych kretynów" po raz drugi zaprezentował się jako reżyser - zadebiutował dwa lata wcześniej komedią "Feuer, Eis & Dosenbier".

W jedną z głównych ról w "Nocy żywych kretynów" wcielił się coraz bardziej ceniony w Niemczech Tino Mewes, znany w kraju z teatralnej roli Tomka Sawyera, którą przez dwa lata grał w teatrze w Hamburgu. Obecnie Mewes pracuje na planie "Der Rote Baron", którego premiera przewidziana jest na 14 lutego 2008 roku. W filmie Dintera, Mewesowi towarzyszy Thomas Schmieder, który ma na koncie m.in. rolę w zachwycającym plastycznie obrazie "Stroiciel trzęsień ziemi" braci Stephena i Timothy'ego Quayów, znanych na świecie filmowych indywidualistów. W "Nocy żywych kretynów" wystąpił także Til Schweiger i Jospeh Fiennes.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Głupi film. I w zasadzie nic nie powinno sie dodawać, ale dodam. Aktorów wytrzasneli chyba ze szkolnego przedstawienia. Żenada! Pomysł był nawet fajny, ale cała reszta to dno.

julo

Ja bym chętnie obejrzał inne filmy z gatunku żywych trupów, a ten musze sobie nagrać bo powtórka o 3:55 i tym sposobem wypróbuje nagrywanie w philu pvr hd.

tomek6996

Jak ktos z gory jest uprzedzony do niemieckich produkcji to niech lepiej nie oglada . Film moze jest szmirowaty , ale tak samo rowno szmirowaty jak wiele amerykanskich temu podobnych. Podchodzac do niego na luzie mozna sie nawet posmiac a co niektore efekty moze i sa wstretne ale o to chyba w tym chodzi. Ja daje 5 bo jak na "niemiecka" produkcje jest fajny. Owszem niemieckie komedie moze maja swoj specyficzny charakter, niestety wiele z nich naprawde fajnych nie trafia do Polski tylko dlatego, ze nasi pseudo fachowcy od filmow nie zwracaja na ich poczucie humoru tylko szmirowatosc. A szkoda.
NOC ŻYWYCH KRETYNÓW
reżyseria:
Niemcy, 2004
Filip (Tino Mewes) i jego dwaj kumple, Wurst (Manuel Cortez) i Konrad (Thomas Schmieder) od dawna są szkolnym pośmiewiskiem. Brakuje im zarówno urody, jak i inteligencji, w czym zgodni są zarówno inni uczniowie i nauczyciele, jak i rodzice chłopców.
horror/komedia
NOC ŻYWYCH KRETYNÓW
3,7 5 1 33