PREMIERA

2008.03.05

CANAL+ PREMIUM

NOCNY GOŚĆ

In From the Night

USA, 2006

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Uznana pisarka Vicky Miller (Marcia Gay Harden) wychowywała się w dysfunkcyjnej rodzinie. Jako dojrzała kobieta zerwała z krewnymi wszelkie kontakty, aby zacząć nowe życie na własny rachunek. Nie znaczy to jednak, że na zawsze uwolniła się od smutnej przeszłości.

Zdaje sobie z tego sprawę, kiedy pewnego dnia pojawia się u niej w domu bratanek Bobby (Taylor Handley). Okazuje się, że nastolatek uciekł z domu przed tym samym, przed czym kiedyś uciekała Vicky. W wylęknionym, smutnym spojrzeniu chłopaka kobieta widzi, jak bardzo musiał być krzywdzony. Choć pisarka jest właśnie na początku pracy nad kolejną, od dawna planowaną powieścią, postanawia pomóc Bobby'emu. Stopniowo zdobywa jego zaufanie i staje się dla niego kimś w rodzaju matki, za którą zawsze tęsknił. Ich relacja pomaga im odnaleźć się w świecie, zrozumieć własne lęki, kompleksy i poczucie winy, którego nie sposób się pozbyć. Nawzajem odkrywają w sobie małe, spragnione miłości i akceptacji dzieci, którym chora rodzina nie pozwoliła stać się normalnymi dojrzałymi dorosłymi.

Wyprodukowany dla kanału Hallmark "Nocny gość" to film dwukrotnie nominowanego do Emmy PETERA LEVINA, współtwórcy takich seriali, jak "Potyczki Amy", "Fame" czy "Starsky i Hutch". Rolę Vicky z wdziękiem zagrała Marcia Gay Harden, laureatka Oscara za drugoplanową rolę w "Pollocku" Eda Harrisa. Odbierając statuetkę Akademii z Los Angeles Harden stała się pierwszą absolwentką Teksańskiego Uniwersytetu w Austin nagrodzoną Oscarem. Drugą była Renée Zellweger, która odebrała nagrodę cztery lata później za rolę we "Wzgórzu nadziei". Właściwym debiutem Harden była w 1990 roku rola Verny w "Ścieżce strachu" braci Coen. Aktorka zagrała wówczas u boku Gabriela Byrne'a, Johna Turturro i Alberta Finneya. Później dzieliła czas między produkcje telewizyjne, które zapewniały jej stałą pensję, a kino niezależne, które dawało jej zawodową satysfakcję. Krytycy zaczęli o niej mówić po świetnej roli w niezależnym, prezentowanym w Cannes nowozelandzkim filmie "Crush". Pełnię swoich aktorskich możliwości pokazała w "Pollocku", za którego oprócz Oscara otrzymała nagrodę nowojorskich krytyków i nominację do Independent Spirit Award. Spodobała się również jako Celeste Boyle z "Rzeki tajemnic" Clinta Eastwooda, za którą otrzymała nominację do Oscara. Na planie nominowanego do Satelitte Award "Nocnego gościa" towarzyszył jej m.in. Taylor Handley, kalifornijski aktor pojawiający się okazjonalnie w serialach (m.in. "Jezioro marzeń", "Dotyk anioła"), który zagrał też jedną z głównych ról w "Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną: Początek".

WASZE OPINIE

szewol

Były momenty, że się nudział z powodu braku dynamizmu. Ale ogólnie film interesujący.

Szejku

Film żałosny. Musiałem się naprawdę mordować oglądając go. Tfu!

koszula

film świetny. obejrzałam go dzisiaj rano i siedziałam w fotelu cała w napięciu. historia która wstrząsa, zaciekawia... warte obejrzenia
NOCNY GOŚĆ
reżyseria:
USA, 2006
Uznana pisarka Vicky Miller (Marcia Gay Harden) wychowywała się w dysfunkcyjnej rodzinie. Jako dojrzała kobieta zerwała z krewnymi wszelkie kontakty, aby zacząć nowe życie na własny rachunek. Nie znaczy to jednak, że na zawsze uwolniła się od smutnej przeszłości.
dramat obyczajowy
NOCNY GOŚĆ
4,2 5 1 10