2012 Myles Aronowitz

PREMIERA

2015.03.27

CANAL+ PREMIUM

Non-Stop

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

Ocena filmu

0.00

Opis

Pełen napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji thriller "Non-Stop" to kolejny po "Tożsamości" wspólny projekt aktora Liama Neesona, reżysera Jaume Collet-Serry oraz producenta Joela Silvera.

Agent federalny Bill Marks (Liam Neeson) ma za zadanie bronić bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Nie znosi latać, a swoją pracę traktuje jako zło konieczne. Przed każdym lotem próbuje wzniecić w sobie jakiekolwiek zainteresowanie pracą za pomocą whisky. W trakcie odprawy przed transatlantycki lotem z Nowego Jorku do Londynu Marks zauważa kilku pasażerów, wymienia również porozumiewawcze spojrzenia ze stewardessą Nancy (Michelle Dockery), którą zdaje się dobrze znać. Kilka chwil po osiągnięciu przez samolot odpowiedniej wysokości na szyfrowany telefon Marksa przychodzi wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. W przypadku odmowy co 20 minut będzie ginął kolejny pasażer. Wkrótce okazuje się jednak, że przestępcom nie chodzi o pieniądze. Bill uświadamia sobie, że terrorysta znajduje się na pokładzie samolotu. Otoczony przez ludzi, którym z początku ufa, wliczając w to zaskakująco zaradną Jen Summers (Julianne Moore) oraz Nancy. Pozbawiony pomocy ekipy naziemnej, Marks próbuje odkryć tożsamość terrorysty, podczas gdy przerażeni pasażerowie i członkowie załogi zaczynają się zastanawiać, czy porywaczem nie jest czasami Marks.

Pełen napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji thriller "Non-Stop" to kolejny po "Tożsamości" wspólny projekt aktora Liama Neesona, reżysera JAUME COLLET-SERRY oraz producenta Joela Silvera. Hiszpański reżyser nie tworzy napięcia poprzez montowanie ujęć z lotu ze scenami ze świata zewnętrznego, lecz celowo zanurza widzów w specyficznym, klaustrofobicznym świecie, z którego nie ma ucieczki. Poza kilkoma scenami z lotniska JFK na początku, akcja w całości rozgrywa się na pokładzie samolotu. Zdjęcia były kręcone w idealnej replice Boeinga 767, która miała prawie 50 metrów długości i została zbudowana specjalnie na potrzeby "Non-Stop" w hali dźwiękowej na nowojorskim Brooklynie.

WASZE OPINIE

Tufta

Nagravision,o co ci chodzi? No na ten dzień była zaplanowana ta premiera.

Dość ciekawy film.Mam parę uwag ale cokolwiek bym chciał napisać to zdradzę fabułę a nie
zamierzam Wam psuć przyjemności oglądania wiec przemilczę temat .Warto obejrzeć

Nagravision

Emisja 27.03.2015 z napisem PREMIERA????????!!!!!!!!!!!
Non-Stop
reżyseria:
USA, 2014
Pełen napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji thriller "Non-Stop" to kolejny po "Tożsamości" wspólny projekt aktora Liama Neesona, reżysera Jaume Collet-Serry oraz producenta Joela Silvera.
film akcji
Non-Stop
3,7 5 1 65