PREMIERA

2010.04.14

CANAL+ PREMIUM

NOTATKA

The Note

gatunek: krótki metraż

czas trwania: 28 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W ramach SuperDeseru NOTATKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Notatka", "Kawiarnia Romand", "Sukces", "Cokolwiek Cię podnieca".

NOTATKA
(The Note), Czechy, 2008, 4'26"
reżyseria: Jon Greenhalgh

Młody mężczyzna znajduje na peronie kartkę, na której napisane jest "Kocham Cię". Notatka wypadła z książki atrakcyjnej dziewczyny i chłopak myśli, że tekst jest wiadomością dla niego. Jednak kiedy zerka na kartę po raz drugi, tekst jest już inny i teraz zachęca do wykonania "pierwszego kroku". Film wyświetlany m.in. na festiwalu w Palm Springs i na Coney Island

KAWIARNIA ROMAND
(Au Cafe Romand), Szwajcaria, 2008, 9'13"
reżyseria: Richard Szotyori

Gregory jest umówiony na kolację z narzeczoną i przyszłymi teściami. Niestety dociera do restauracji spóźniony, co sprawia, że jeszcze bardziej się denerwuje. Nie może znieść napięcia, jakie panuje przy stole i wymyka się do toalety. Tam odnajduje wreszcie chwilę spokoju, do czasu kiedy trafia na tajemniczy przedmiot znajdujący się w koszu. 2 nagrody na festiwalu w Locarno.

SUKCES
(Success), Holandia, 2008, 9'53"
reżyseria: Diederik Ebbinge

Kiedy Jos Knol zupełnie nieoczekiwanie odnosi sukces na polu zawodowym, nabiera pewności siebie i zaczyna zachowywać się tak, jakby świat należał do niego. Nagroda dla najlepszej komedii na festiwalu filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand.

COKOLWIEK CIĘ PODNIECA
(Whatever Turns You On), Irlandia, 2008, 4'
reżyseria: Declan Cassidy

Do sklepu z artykułami RTV-AGD wchodzi nietypowy klient - bezdomny, który za zebrane drobne chce dokonać pewnego zakupu. Nagroda na Aspen Shortfest, Filmstock International Film Festival oraz Kerry Film Festival.
NOTATKA
W ramach SuperDeseru NOTATKA prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Notatka", "Kawiarnia Romand", "Sukces", "Cokolwiek Cię podnieca".
krótki metraż
NOTATKA