2012 DQ Entertainment

PREMIERA

2015.05.16

CANAL+ FAMILY

Nowe przygody Piotrusia Pana

Peter Pan-The New Adventures

Niemcy, 2014

gatunek: serial animowany

czas trwania: 26 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial animowany o przygodach Piotrusia Pana i jego przyjaciół, w którym na widzów czeka masa niezapomnianych wrażeń, świetnej zabawy i nauka, że zawsze warto podążać za marzeniami.

Trójka dzieci z Londynu - Wendy, Janek i Michaś - zaprzyjaźnia się z chłopcem z fantastycznej Nibylandii. Piotruś Pan odwiedza rodzeństwo w najmniej oczekiwanych momentach i zabiera ich do swojej krainy, gdzie wspólnie przeżywają ekscytujące przygody. Już podczas pierwszej wyprawy do Nibylandii dzieci poznają Kapitana Haka, wyjątkowo niezadowolonego ze stanu swojego statku, któremu trzeba porządnego sprzątania. Dzieci będą też obchodziły urodziny Piotrusia Pana i szukały Zagubionych Chłopców, którzy zniknęli bez śladu za tajemniczymi drzwiami. Wezmą udział w poszukiwaniu skarbów. Emocjonujące, czasem niebezpieczne przygody w Nibylandii pomagają dzieciom również uporać się z kłopotami w codziennym życiu. Michasiowi uda się przezwyciężyć senne koszmary, Janek przełamie tremę przed szkolnym występem, a Wendy będzie wiedziała, jak ma się przygotować do udziału kampanii na przewodniczącą szkoły.

Postać Piotrusia Pana, chłopca który nie chce dorosnąć, stworzył szkocki powieściopisarz i dramaturg James Matthew Barrie na potrzeby historii, które opowiadał synom Sylvii Llewelyn Davies, jednej z jej najbliższych przyjaciółek. Piotruś to imię najmłodszego z chłopców Davisów, zaś Pan pochodzi od greckiego boga lasów i pasterzy. Postać po raz pierwszy pojawiła się w druku w 1902 roku, w książce zatytułowanej "The Little White Bird", której wątki wykorzystano potem w popularnej sztuce teatralnej zatytułowanej "Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć". Miała ona premierę sceniczną w Duke of York's Theatre w Londynie 27 grudnia 1904. W 1911 powstała powieść "Peter Pan and Wendy", w Polsce znana pod tytułami "Przygody Piotrusia Pana" oraz "Piotruś Pan i Wendy". Mały bohater, który zawsze wychodzi cało z opresji doczekał się m.in. francuskich komiksów, kilku filmów pełnometrażowych i trzech seriali. Jednym z nich jest serial "Nowe przygody Piotrusia Pana".
Nowe przygody Piotrusia Pana
Niemcy, 2014
Serial animowany o przygodach Piotrusia Pana i jego przyjaciół, w którym na widzów czeka masa niezapomnianych wrażeń, świetnej zabawy i nauka, że zawsze warto podążać za marzeniami.
serial animowany
Nowe przygody Piotrusia Pana
3,7 5 1 17