Fox

PREMIERA

2004.12.18

CANAL+ PREMIUM

NOWOŻEŃCY

Just Married

USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Miłość od pierwszego wejrzenia nie zawsze zapowiada równie obiecujący ciąg dalszy. Przekonują się o tym świeżo poślubieni małżonkowie: Sarah McNerney (Brittany Murphy) i Tom Leezak (Ashton Kutcher).

Dzieli ich już pochodzenie. Ona - początkująca pisarka - pochodzi z bogatej, snobistycznej rodziny. On tylko dzięki własnej, ciężkiej pracy doszedł do pozycji popularnego reportera radiowego. Przeciwne małżeństwu są też ich rodziny. Ojciec Sarah (David Rasche) stara się za wszelką cenę nie dopuścić do takiego mezaliansu. Wysiłki Toma, który próbuje zjednać serca konserwatywnych McNerneyów spełzają na niczym. W końcu młodzi stawiają na swoim i po hucznym weselu wyruszają w podróż poślubną do Wenecji. Tu czarne przepowiednie, co do przyszłości ich związku zdają się spełniać. Sarah i Tom zupełnie nie potrafią się dogadać. Okazuje się, że mają różne zainteresowania i temperamenty. Sielanka ustępuje miejsca makabrze. W dodatku tropem młodej pary podąża były chłopak Sarah Peter Prentis (Christian Kane), który chce ją odzyskać. Młody i bogaty magnat przemysłowy jest w oczach rodziny Sarah znacznie lepszym kandydatem na jej męża. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem.

Inspiracją dla autora scenariusza "Nowożeńców" Sama Harpera były jego osobiste przeżycia. Autentyzm filmowej historii potwierdzają też inni członkowie ekipy i widzowie, którzy tłumnie stawiali się na projekcje przebojowego filmu. Jego reżyser SHAWN LEVY to gwiazda popularnych seriali telewizyjnych "Beverly Hills 90210" i "Życie zaczyna się po trzydziestce". W swoim reżyserskim dorobku ma m.in. kasowe hity: "Duży, gruby kłamczuch" i "Fałszywa dwunastka". Do "Nowożeńców" zaangażował parę cenionych aktorów młodego pokolenia Brittany Murphy i Ashtona Kutchera. 27-letnia Murphy kojarzona była do tej pory raczej z rolami dramatycznymi. W filmografii ma m.in.: "Przerwaną lekcję muzyki", "Krew niewinnych", "8. milę" czy "Nikomu ani słowa". O rok młodszy Kutcher debiutował w kultowym już serialu "Różowe lata 70-te" i zagrał w filmach tj.: "Strażnicy Tekasasu", "Uwikłany", "Stary, gdzie moja bryka?" czy "Efekt motyla". Młody aktor zajmuje się też produkcją, a ostatnio zyskał dużą popularność jako narzeczony Demi Moore.

WASZE OPINIE

Koniczynka

Doskonały.Masa smiechu:D POLECAM!!!

Scenoth

Film mi się bardzo podobał i oceniłem go na 5, ponieważ teraz rzadko zdarzają sie naprawde dobre komedie. Polecam. Śmiechu warte (dosłownie).

joda_punk

Orton ma downa jeśli sądzi że ten film był do niczego i mało śmieszny :-)

film jest super jest jednym z najlepszych
uśmiałem się przy nim jak nigdy w życiu :-)))))))))))))))))
NOWOŻEŃCY
reżyseria:
USA/Niemcy, 2003
Miłość od pierwszego wejrzenia nie zawsze zapowiada równie obiecujący ciąg dalszy. Przekonują się o tym świeżo poślubieni małżonkowie: Sarah McNerney (Brittany Murphy) i Tom Leezak (Ashton Kutcher).
komedia romantyczna
NOWOŻEŃCY
4,9 5 1 147