PREMIERA

2016.09.05

CANAL+ PREMIUM

NSU: Brunatni zabójcy

Mitten in Deutschland: NSU - Die Täter - Heute ist nicht alle Tage

Niemcy, 2016

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: miniserial kryminalny

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Niemcy dla Niemców. Oparty na faktach miniserial to współczesna historia nienawiści.

Jednym z twórców i reżyserów produkcji jest laureat Nagrody Jury Ekumenicznego MFF w Karlowych Warach za film "Popękana skorupa", Christian Schwochow. W rolach głównych natomiast występują młode gwiazdy niemieckiej kinematografii: Anna Maria Mühe ("Listopadowe dziecko", "Krwawa hrabina") i Sebastian Urzendowsky ("Niepokonani" Petera Weira, nagrodzony Oscarem® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego obraz "Fałszerze").

Na oczach Niemiec, na oczach całej Europy, w latach 2000-2007 za naszą zachodnią granicą działało ultraprawicowe, terrorystyczne ugrupowanie o nazwie National Socialist Underground (w skrócie "NSU"). Odpowiadało ono za serię brutalnych zabójstw, których ofiarą padali mieszkający w kraju imigranci. Otwarcie odwołując się neonazistowskiej ideologii członkowie NSU w biały dzień zamordowali łącznie 10 osób. Na liście ofiar okrutnych zabójców znaleźli się głównie Turcy i Kurdowie, ale także jeden Grek oraz rodowita Niemka. Zajmujące się sprawą niemieckie służby wywiadowcze początkowo uznawały morderstwa za efekt sporów wewnątrz imigranckich społeczności, nie biorąc nawet pod uwagę działalności radykalnego ugrupowania. Członkowie NSU zostali ujęci dopiero w 2011 roku.

Było ich troje... Wygadany, pewny siebie Uwe (Albrecht Schuch), okrutny Böhni (Sebastian Urzendowsky) i zafascynowana nimi Beate (Anna Maria Mühe). Postanowili wcielić w życie plan "przywrócenia Niemiec prawdziwym Niemcom". Po aresztowaniach mężczyźni popełnili samobójstwo. Jedyną osobą, która zna całą prawdę o motywach i sposobie działania NSU, jest Beate. Czy śledczym uda się namówić ją do składania zeznań?

W obsadzie serialu zobaczymy również znanego z filmów "Good Bye Lenin" i "Grand Budapest Hotel" Floriana Lukasa oraz Toma Schillinga ("Nasze matki, nasi ojcowie", "Złota dama").

Pierwszy odcinek serii, pt. "Sprawcy. Wyjątkowy dzień" w całości skupi się na przedstawieniu odpowiedzialnych za zamachy bandytów. Kim byli i co sprawiło, że dopuścili się tak okropnych czynów?
PREMIERA:CANAL+, poniedziałek, 5 września 2016, 21:00

Drugi odcinek serii, pt. "Ofiary. Pamiętajcie o mnie" poświęcony jest ofiarom zamachów i ich życiowym historiom. Jak wyglądało ich życie, jakie były ich ostatnie dni i dlaczego akurat oni znaleźli się na celowniku zabójców?
PREMIERA:CANAL+, poniedziałek, 12 września 2016, 21:00

Trzeci i ostatni odcinek serii, pt. "Śledczy. Do użytku służbowego" opowiada o pracach grupy dochodzeniowej tropiącej fanatycznych zamachowców. W ostatniej części serii, twórcy chcą wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące sprawy i dowiedzieć się jak to było możliwe, że w samym środku europejskiego kraju nieskrępowaną działalność mogła prowadzić tak agresywna grupa. Czemu do sprawców wykryto tak późno? Czemu tak długo przymykano oko na przestępczą działalność NSU, mimo że jego członkowie znani już byli policji od dawna?
PREMIERA:CANAL+, poniedziałek, 19 września 2016, 21:00
NSU: Brunatni zabójcy
Niemcy, 2016
Niemcy dla Niemców. Oparty na faktach miniserial to współczesna historia nienawiści.
miniserial kryminalny
NSU: Brunatni zabójcy
3,6 5 1 47