PREMIERA

2008.09.05

CANAL+ PREMIUM

OBCY KREWNI

Relative Strangers

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Richard (Ron Livingston) żyje w świecie idealnym. W żyłach jego rodziców (Christine Baranski i Edward Herrmann) płynie błękitna krew, a on sam ma piękną narzeczoną (Neve Campbell) i jest błyskotliwym prawnikiem o liberalnych poglądach.

Wiadomość o tym, że jest adoptowanym dzieckiem spada na niego jak grom z jasnego nieba i jak w wielu podobnych przypadkach wywołuje u niego nieposkromioną chęć odnalezienia biologicznych rodziców. Richard szybko przekonuje się, że jego geny nie mają wiele wspólnego z arystokracją. Naturalni rodzice dystyngowanego prawnika, Agnes (Kathy Bates) i Frank (Danny DeVito) Menure'owie, wydają mu się spełnieniem najgorszych sennych koszmarów. Są rubaszni i hałaśliwi, obżerają się i nader niedyskretnie uprawiają seks. Nic dziwnego, że po ich poznaniu Richarda nachodzi kryzys egzystencjalny. Nieoczekiwanie to załamanie jest w jego życiu początkiem wielkiej zmiany.

GREG GLIENNA wyreżyserował dotychczas zaledwie 4 filmy, ale do wszystkich za wyjątkiem "The Can Man" sam napisał scenariusze. Mało kto wie, że to jego pomysłem, a zarazem debiutem była komedia "Poznaj moich rodziców", zrealizowana w mało znanej obsadzie w 1992 roku (sam reżyser wcielił się w jedną z pierwszoplanowych ról). Film był wyświetlany w małych kinach Nowego Jorku i Londynu, a na jeden z seansów trafił Steven Soderburgh, któremu tak spodobał się pomysł Glienny, że zainteresował nim hollywoodzkich producentów z Universal. "Poznaj moich rodziców" zrealizowano od nowa z doborową obsadą (m.in. Ben Stiller, Robert De Niro) w 2000 roku, a Glienna pozyskał w ten sposób środki na realizację swojego kolejnego pomysłu, komedii "Obcy krewni".

Tym razem reżyser mógł już sobie pozwolić na gwiazdorską obsadę. Biologicznego ojca Richarda zagrał z właściwym sobie wdziękiem laureat Złotego Globu Danny DeVito, matkę zaś Kathy Bates, zdobywczyni Oscara za rolę w ekranizacji powieści Stephena Kinga "Misery". W narzeczoną prawnika wcieliła się znana z serii "Krzyk" Neve Campbell, a w ojca-arystokratę nagrodzony Emmy Edward Herrmann. Richarda wykreował natomiast Ron Livingston, magister teatrologii i literatury angielskiej, aktor pamiętany z roli Lewisa Nixona w serialu "Kompania braci", za którą został nominowany do Złotego Globu.

WASZE OPINIE

jacoutie

Inteligentny, wzruszajacy, zabawny, swietnie zagrany. Swiezo i bezpretensjonalnie podane schematy, ktore w kinie uwielbiam.

piterek_rek

Świetna komedia, nieźle się ubawiłem oglądając ten film, lubie filmy z Dannim DeVito jest naprawde dobrym aktorem, polecam ;)

majsterek

Nie żałuję, że poświeciłem czas na obejrzenie tego filmu. Poza tym jest okazja znowu ujrzeć po dłuższej przerwie DeVito.Polecam.
OBCY KREWNI
reżyseria:
USA, 2006
Richard (Ron Livingston) żyje w świecie idealnym. W żyłach jego rodziców (Christine Baranski i Edward Herrmann) płynie błękitna krew, a on sam ma piękną narzeczoną (Neve Campbell) i jest błyskotliwym prawnikiem o liberalnych poglądach.
komedia
OBCY KREWNI
4,5 5 1 10