Fox

PREMIERA

2010.10.17

CANAL+ PREMIUM

OBCY NA PODDASZU

Aliens in the Attic

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film fantasy

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Stuart (Kevin Nealon) i Nina (Gillian Vigman) Pearsonowie wraz z dziećmi - 7-etnią Hannah (Ashley Boettcher), 15-letnim Tomem (Carter Jenkins) i najstarszą Bethany (Ashley Tisdale) - mieszkają na przedmieściach Michigan.

Pewnego letniego dnia Stuart postanawia zabrać najbliższych na wakacje do położonego na odludziu trzypiętrowego domu. Do Pearsonów dołączają krewni: wuj Nate z synem, babcia Rose, para bliźniaków Art i Lee oraz irytujący chłopak Bethany, Ricky (Robert Hoffman). Sielski urlop zostaje zmącony już pierwszego wieczoru, gdy zniszczeniu ulega zamontowana na dachu antena telewizyjna. Sprawcą szkody okazuje się statek kosmiczny, który wybrał dom letniskowy Pearsonów na miejsce lądowania. Obcy nie mają niestety pokojowych zamiarów - ich celem jest podbój Ziemi. W dodatku są uzbrojeni w specjalne urządzenia do kontrolowania ludzkich umysłów. Dzieciaki musza powstrzymać zielone stworki, wykorzystując do tego jedynie spryt, zręczność i umiejętności zdobyte w grach wideo. Znajdują sojusznika w jednym z kosmitów, znakomicie znającym się na elektronice, a przy tym pokojowo nastawionym Sparksie.

Chociaż wyglądają raczej niepozornie i sięgają ludziom zaledwie do kolan, kosmici z filmu "Obcy na poddaszu" są groźni. Młodzi bohaterowie sympatycznej komedii familijnej Johna Schultza muszą stawić im czoła, przeżywając przy tym wielką wakacyjną przygodę. Najtrudniejsze okazuje się jednak utrzymanie wszystkiego w tajemnicy przed dorosłymi.

Na pomysł takiej oto zwariowanej historii wpadł scenarzysta Mark Burton. Autor, mający na koncie prace przy takich przebojach, jak "Wallace i Gromit - Klątwa królika" czy "Madagaskar", pragnął zrealizować film efektowny dla całej rodziny. Do współpracy pozyskał więc innego renomowanego scenarzystę Adama F. Goldberga ("Muppety w krainie Oz") oraz producenta Barry'ego Josephsona, z którego inicjatywy zadanie wyreżyserowania "Obcych na poddaszu" powierzono JOHNOWI SCHULTZOWI (panowie znali się z czasów wspólnej pracy nad komedią familijną "Magiczne buty").

Twórcy filmu zdawali sobie sprawę, jak istotnym dla powodzenia projektu jest właściwe obsadzenie ról. Chcieli zgromadzić na planie zarówno doświadczonych aktorów, jak i wschodzące gwiazdy ekranu. W pierwszej grupie znalazł się m.in. Kevin Nealon, znany z obsady "Saturday Night Live" oraz Gillian Vigman ("Kac Vegas"), w drugiej zaś młodzi wykonawcy, tacy jak Carter Jenkins ("Drużyna specjalnej troski") czy Ashley Tisdale ("High School Musical").

WASZE OPINIE

piotr1920

kompletna bzdura !!! szkoda czasu na takie filmy

ksaks

#joonecky nikt Ci nie kazał tego oglądać
ja mam 20 lat i mi się podobał

joonecky

Ja mam 16 lat i jeśli jest to film przeznaczony dla młodzieży to chcyba takie do 8 lat. Jak dla mnie dno.
OBCY NA PODDASZU
reżyseria:
USA, 2009
Stuart (Kevin Nealon) i Nina (Gillian Vigman) Pearsonowie wraz z dziećmi - 7-etnią Hannah (Ashley Boettcher), 15-letnim Tomem (Carter Jenkins) i najstarszą Bethany (Ashley Tisdale) - mieszkają na przedmieściach Michigan.
film fantasy
OBCY NA PODDASZU
4,3 5 1 27