PREMIERA

2011.12.26

CANAL+ PREMIUM

Och, Karol 2

Polska, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przystojniak Karol Górski (Piotr Adamczyk) jest człowiekiem sukcesu. Ma świetną posadę oraz dochody pozwalające na zakup sportowego auta i luksusowego domu.

Jest ponadto zaręczony z atrakcyjną, oddaną i zawsze chętną na miłosne igraszki Marysią (Małgorzata Socha). Niestety Karol nie potrafi docenić narzeczonej. Ubóstwia kształty i zapach kobiet, a nawet rozmowy z nimi. Nie jest w stanie odmówić sobie flirtu, a tym bardziej upojnej nocy. Spędza je u boku jednej ze swych trzech kochanek: surowej, choć zmysłowej Ireny (Katarzyna Zielińska), wyuzdanej Wandy (Małgorzata Foremniak) lub pełnej naiwnego uroku Pauliny (Marta Żmuda Trzebiatowska). W końcu Maria odkrywa jednak niewierność narzeczonego i obmyśla perfidną zemstę.

Wbrew tytułowi, "Och, Karol 2" jest remakiem, a nie sequelem nakręconej w 1985 roku komedii o kochliwym architekcie. Przygody działającego na niewiasty jak magnes Karola zostały przeniesione w XXI wiek i naszpikowane przez twórców większą dozą seksapilu i pikanterii. Choć film reklamowano jako "seksowną komedię", a więc widz spodziewa się scen pełnych namiętności, w filmie najpoważniejszą golizną są pośladki głównego bohatera udekorowane czarnymi stringami. Panie zawsze pozostają w bieliźnie.

Reżyserię powierzono PIOTROWI WEREŚNIAKOWI, który stanął za kamerą po raz pierwszy w roku 2000 w swoim autorskim filmie "Zakochani". Wcześniej przez długi czas pracował w reklamie. Do polskiego show biznesu wkroczył przebojem jako autor scenariusza do kultowego "Kilera". Z czasem, oprócz pisania ("M jak miłość", "Na dobre i na złe"), zajął się także reżyserią. Nakręcił między innymi "Nie kłam, kochanie" i "Zróbmy sobie wnuka". Wereśniak jest również współautorem scenariusza do "Och, Karol 2". Pracował nad nim wspólnie z "królową polskich seriali" Iloną Łepkowską, spod pióra której wyszedł tekst do pierwowzoru komedii sprzed ponad ćwierćwiecza. Łepkowska zaczerpnęła pomysł na film z własnych doświadczeń: "Powstał jako terapia po moim związku z autentycznym mężczyzną, prototypem Karola". Współtwórczyni "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", prywatnie związana z architektem i politykiem Czesławem Bieleckim, była też inicjatorką nakręcenia remake'u "Och, Karol". "Jakiś czas temu obejrzałam z mężem pierwowzór filmu" - opowiada. "Widział go pierwszy raz, bo gdy film był w kinach, on siedział w więzieniu za działalność opozycyjną. Bardzo mu się spodobał. Mówił, że to chyba moja najśmieszniejsza komedia. I zachęcił mnie, żebym zabrała się za nową wersję. Poszłam z pomysłem do producenta Tadeusza Lampki, który od razu dał się przekonać". "Och, Karol 2" otrzymał Bursztynowe Lwy, czyli nagrodę przyznawaną filmom, które odniosły największy sukces frekwencyjny w kinach.

Jednym ze źródeł takiego powodzenia komedii Wereśniaka i Łepkowskiej jest niewątpliwie obsada. W rolę narzeczonej Górskiego wcieliła się znana z "BrzydUli" i "Na Wspólnej" Małgorzata Socha. Jej rywalkę, bezpruderyjną Wandę, gra Małgorzata Foremniak - Zosia z "Na dobre i na złe" oraz jurorka "Mam talent". Kolejne kochanki Karola to Marta Żmuda Trzebiatowska ("Nie kłam, kochanie", "Ciacho"), Katarzyna Zielińska ("Barwy szczęścia") oraz Katarzyna Glinka ("Barwy szczęścia", "Wyjazd integracyjny"). Wśród obiektów zainteresowania tytułowego rozpustnika jest także koleżanka z pracy, seksowna Mira, która będąc lesbijką jako jedyna opiera się jego urokowi. W tej roli wystąpiła celebrytka Anna Mucha. W Karola wcielił się natomiast Piotr Adamczyk, świetnie odnajdujący się zarówno w poważnych rolach biograficznych ("Chopin. Pragnienie miłości", "Karol - człowiek, który został papieżem", "Karol - papież, który pozostał człowiekiem"), jak i komediowych ("Testosteron", "Lejdis", "Śniadanie do łóżka"). Proszony o charakterystykę swojej postaci odpowiadał: "Znaleźliśmy z Piotrem Wereśniakiem nowy klucz do "rozebrania" tej postaci. Współczesny Karol to nie playboy, który kolekcjonuje dziewczyny - on jest ich ofiarą. One go biorą, wykorzystują i anektują dla siebie, a on nie umie żadnej odmówić". Jedynym aktorem, który wystąpił w obu komediach o miłosnych perypetiach Górskiego jest Jan Piechociński - tytułowy Karol z pierwotnej wersji filmu, teraz wcielający się w księdza.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

luigi

Najpiękniejsze polskie aktorki i kilka świetnych
ociekających seksem scen. Dla zwolenników milf-
jest Foremniak dla całej reszty prześliczna
Trzebiatowska...lecz jako całość film wypada
średnio - czyli bez niespodzianki. Jednak
obejrzeć trzeba koniecznie!

Msmichal

Dno den!

Przepraszam dno, że użyłem tego słowa do opisania tego czegoś(bo filmem tego nazwać nie można).

pawel.p87

Och, Nie!
To tytuł według mnie.
Och, Karol 2
reżyseria:
Polska, 2011
Przystojniak Karol Górski (Piotr Adamczyk) jest człowiekiem sukcesu. Ma świetną posadę oraz dochody pozwalające na zakup sportowego auta i luksusowego domu.
komedia
Och, Karol 2
3,3 5 1 45