PREMIERA

2012.06.13

CANAL+ PREMIUM

Odlot

Twelve

USA/Francja, 2010

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat sensacyjny/thriller

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Biały Mike (Chace Crawford) jeszcze niedawno był uczniem elitarnego liceum na Manhattanie. Po tym, jak jego matka zmarła na raka, porzucił edukację, by zostać dilerem.

Narkotyki rozprowadza wśród znajomych, bogatych rówieśników z Upper East Side. Gdy nastaje czas ferii zimowych, w interesie panuje wzmożony ruch. Dostawca Mike'a, handlarz z Harlemu Lionel (50 Cent) wprowadza na rynek nowy narkotyk. "Dwunastka", będąca połączeniem kokainy i ekstazy, robi furorę wśród młodzieży gotowej zapłacić każdą cenę za dobry odlot. Uzależniony od niej kuzyn Mike'a, Charlie (Jeremy Allen White), zostaje zastrzelony przez Lionela, a o zabicie chłopaka podejrzany zostaje ich wspólny kolega ze szkoły, Hunter (Philip Ettinger). Tymczasem Biały Mike ma ręce pełne roboty, bo najpopularniejsza dziewczyna w okolicy, Sara Ludlow (Esti Ginzburg), planuje urządzić niezapomniane urodziny. Na użyczenie domu pod nieobecność rodziców namawia zapatrzonego w nią Chrisa (Rory Culkin). Na imprezę wybierają się wszyscy, w tym również Molly (Emma Roberts), przyjaciółka Mike'a z dzieciństwa, która nie ma o jego prawdziwej profesji.

JOEL SCHUMACHER cieszy się w Hollywood opinią sprawnego rzemieślnika, który nie boi się reżyserskich wyzwań. Zapracował na nią kręcąc m.in. "Klienta" według bestsellera Johna Grishama i równie wyczekiwane przygody komiksowego człowieka-nietoperza ("Batman Forever", "Batman i Robin"). W znacznie skromniejszym "Odlocie" zdecydował się powrócić do tematyki młodzieżowej, którą podejmował jeszcze w latach 80. w "Ogniach świętego Elma" i "Straconych chłopcach". Uwagę doświadczonego filmowca zwróciła tym razem głośna powieść Nicka McDonella. Niespełna 17-letni debiutant nakreślił zbiorowy portret młodzieży z bogatych dzielnic Manhattanu, stawiany w jednym szeregu obok takich manifestów młodych Nowojorczyków, jak "Przetrwać w Nowym Jorku" i "Dzieciaków". Wielowątkowość historii, opowiedzianej z perspektywy nastoletniego dilera, pozwoliła Schumacherowi na sięgnięcie po wielu utalentowanych aktorów młodego pokolenia. W Białego Mike'a wcielił się Chace Crawford, znany z serialu "Plotkara", którego akcja także rozgrywa się w środowisku zepsutych dzieciaków z Manhattanu. Obok niego w obsadzie znalazło się miejsce dla Rory'ego Culkina ("Możesz na mnie liczyć", "Znaki", "Mean Creek"), Emmy Roberts (serial "Nieidealna", "Akwamaryna", "Krzyk 4") i Emily Meade ("Zbaw mnie ode złego", "Anatomia strachu"). Obsadę uzupełnia Curtis James Jackson III, czyli popularny raper 50 Cent.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Odlot
reżyseria:
USA/Francja, 2010
Biały Mike (Chace Crawford) jeszcze niedawno był uczniem elitarnego liceum na Manhattanie. Po tym, jak jego matka zmarła na raka, porzucił edukację, by zostać dilerem.
dramat sensacyjny/thriller
Odlot
3,8 5 1 10