Kino Świat. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2013.06.06

CANAL+ FAMILY

Odrobina nieba

A Little Bit of Heaven

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Marley Corbett (Kate Hudson) ma dobrą pracę, oddanych przyjaciół i wiernego buldoga, Stanleya. Mimo presji ze strony rodziny i znajomych, od lat pozostaje szczęśliwą singielką.

Uwielbia flirtować, uprawiać seks bez zobowiązań, ale panicznie boi się zaangażowania w związek. Kolejni mężczyźni pojawiają się w jej życiu jedynie na chwilę, a gdy chcą czegoś więcej, zostają odrzuceni. Beztroskie życie Marley kończy się w dniu kontrolnej wizyty u lekarza. Z ust przystojnego doktora Juliana Goldsteina (Gael García Bernal) dowiaduje się, że ma raka i pozostało jej niewiele czasu. Dzięki ironicznemu poczuciu humoru, przyjmuje okrutną diagnozę z godnością i stara się nie tracić głowy. W ciężkich chwilach może liczyć na pomoc wścibskiej matki (Kathy Bates) i zwykle nieobecnego, nigdy nie okazującego uczuć ojca (Treat Williams). Największym wsparciem okazuje się jednak nowopoznany lekarz, który pomaga jej w zmaganiach z chorobą. Znajomość z Julianem niepostrzeżenie przeradza się w prawdziwe uczucie. Miłość, przed którą Marley tak długo się wzbraniała, przychodzi w najmniej odpowiednim momencie.

"Odrobina nieba" to doskonale łącząca wzruszenie i śmiech, subtelna opowieść o walce z chorobą i radości życia. Na scenariuszu stawiającej pierwsze kroki w przemyśle filmowym Gren Wells poznał się doświadczony producent John Davis, odpowiedzialny za powstanie takich ponadczasowych filmów, jak "Predator" czy "Dwaj zgryźliwi tetrycy". Reżyserię filmu powierzył NICOLE KASSELL, o której zrobiło się głośno za sprawą dobrze ocenionego przez krytykę dramatu psychologicznego "Zły dotyk". Na udział w projekcie chętnie zgodziła się Kate Hudson ("Nine - Dziewięć", "Jak stracić chłopaka w 10 dni", nominacja do Oscara za "U progu sławy"). "Pamiętam, że po pierwszym przeczytaniu scenariusza płakałam przez co najmniej dwadzieścia minut i nie mogłam przestać. Po spotkaniu z Nicky Kassell, zdałam sobie sprawę, że jest tak wielu dzielnych ludzi na świecie, których dotykają podobne problemy i dylematy, i którzy potrafią sobie z nimi poradzić tak, jak Marley. Ta refleksja zadecydowała o tym, że postanowiłam dołączyć do ekipy Nicky i zagrać tak, żeby każdy widz, który obejrzy ten film, śmiał się, płakał i czuł, że utożsamia się z moją bohaterką" - wspomina jedna z najbardziej rozchwytywanych hollywoodzkich aktorek. Producentom zależało, by Juliana zagrał Gael García Bernal ("Dzienniki motocyklowe", "Złe wychowanie", "Babel"), który sprawdził się wcześniej w surrealistycznym love story "Jak we śnie". Zdecydowali się nawet opóźnić rozpoczęcie zdjęć do filmu o trzy miesiące, dostosowując się do planów aktora. W rodziców głównej bohaterki wcielili się: niezapomniany odtwórca roli George'a Bergera w musicalu "Hair", Treat Williams i zdobywczyni Oscara Kathy Bates ("Misery", "Smażone zielone pomidory", "Dolores"). Oboje mieli okazję już wcześniej pracować ze sobą na planie "Nocnej zmiany" oraz reżyserowanego przez Bates odcinka serialu "Everwood". W filmie zobaczyć można ponadto Whoopi Goldberg, która objawia się Marley jako Bóg i oferuje, że spełni jej trzy życzenia.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Odrobina nieba
reżyseria:
USA, 2011
Marley Corbett (Kate Hudson) ma dobrą pracę, oddanych przyjaciół i wiernego buldoga, Stanleya. Mimo presji ze strony rodziny i znajomych, od lat pozostaje szczęśliwą singielką.
komediodramat
Odrobina nieba
5,0 5 1 1