Fox

PREMIERA

2009.10.12

CANAL+ PREMIUM

ODWET

Hide

Kanada, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwoje kochanków, Billy (Christian Kane) i Betty (Rachel Miner), popełnia serię brutalnych napadów. W trakcie jednego z nich ginie kilka niewinnych osób. Billy trafia w ręce policji i zostaje skazany na dożywocie.

Kiedy siedem lat później ma zostać przeniesiony do innego więzienia, Betty odbija go z rąk władz. Kobieta chce, aby partner powrócił z nią do dawnego życia, szybko jednak dostrzega, że Billy zmienił się w czasie pobytu za kratkami. Pełen skruchy i żalu mężczyzna wyjawia jej, że ktoś prześladuje jego najbliższych, a jako dowód pokazuje zdjęcia, na których są oni poddawani torturom. Para dociera do miasteczka, w którym zamierza się zatrzymać. Okazuje się, że jest ono zupełnie opuszczone. Jednak nocą Betty słyszy krzyk. Kiedy z pobliskiego lasu wyłania się zmaltretowana siostra Billy'ego, Jenny (Polly Shannon), kochankowie wiedzą, że staną oko w oko z kimś, kto będzie dla nich sędzią i katem w jednej osobie.

Ambicją reżysera K.C. BASCOMBE'A było stworzenie pary wyjętych spod prawa kochanków, "Bonnie i Clyde'a swojego pokolenia". Wspólnie ze scenarzystą Gregiem Rosatim stworzyli więc psychologiczny horror, utrzymany w podobnym duchu, co "Urodzeni mordercy", "Kalifornia" czy niektóre filmy Quentina Tarantino. Niezależną produkcję, jaką jest "Odwet" zrealizowało założone przez Bascombe'a studio Wishbone Entertainment, dla którego reżyser wcześniej nakręcił m.in. dobrze przyjęte thrillery sensacyjne "The Contract" i "Szwindel". Plan zdjęciowy "Odwetu" osadzono w argentyńskich miastach Buenos Aires i Salta, zaś w obsadzie filmu zobaczyć można m.in. Christiana Kane'a ("Co za życie", "Afera firmy E", "Światła stadionów"), Rachel Miner ("Czarna dalia", "Złodziej pamięci", serial "Californication") oraz Polly Shannon ("Seks to nie wszystko", serial "Czas na Briana"). "Urodzeni mordercy" są oczywistym punktem odniesienia dla "Odwetu", ale ta historia ma w sobie znacznie więcej gniewu - pisał o horrorze Bascombe'a jeden z recenzentów.

WASZE OPINIE

alexij

totalne dno ! ! !

tomek6996

Totalna beznadzieja. Minęły dwa miesiące od premiery i nadal nikt nie wie o co tu chodzi. Nominacja do najgorszego filmu roku w C+.

szymon_212

A nawet ocena 1
ODWET
reżyseria:
Kanada, 2008
Dwoje kochanków, Billy (Christian Kane) i Betty (Rachel Miner), popełnia serię brutalnych napadów. W trakcie jednego z nich ginie kilka niewinnych osób. Billy trafia w ręce policji i zostaje skazany na dożywocie.
horror
ODWET
2,9 5 1 9