PREMIERA

2005.03.13

CANAL+ PREMIUM

OKRUCIEŃSTWO NIE DO PRZYJĘCIA

Intolerable Cruelty

USA, 2003

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesne Los Angeles. On jest wziętym adwokatem, ona kolekcjonerką mężów-milionerów. Miles Massey (George Clooney) i Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones) to wytrawni gracze, choć początkowo nie doceniają nawzajem swoich talentów.

Otoczony szacunkiem kolegów-prawników Miles wygrywa wszystkie sprawy rozwodowe, a zwycięstwo zapewnia jego klientom kontrakt przedślubny zwany "Intercyzą Masseya". A jednak nadmiar sukcesów sprawia, że życie przystojnego prawnika staje się puste. Prawdziwe wyzwanie znajduje dopiero w osobie pięknej Marylin. Atrakcyjna kobieta chce się rozwieść z klientem Milesa - Rexem Rexrothem (Edward Herrmann), bogatym inwestorem i niepoprawnym kobieciarzem. Jednak mimo oczywistych dowodów zdrady Rexa błyskotliwy adwokat zostawia panią Rexroth bez grosza po podziale majątku. Ale Marylin nie należy do kobiet, które się łatwo poddają. Wkrótce wychodzi ponownie za mąż, tym razem za potentata naftowego Howarda Doyle'a (Billy Bob Thornton). A już parę miesięcy później planuje kolejny rozwód. Tym razem udaje się o poradę do Milesa. Mężczyzna nie wie, że ślub był częścią sprytnego planu Marylin, która chce się na nim odegrać za poprzednią porażkę. Oboje zastawiają na siebie kolejne pułapki nie zdając sobie sprawy, że u podłoża tych wszystkich intryg leży miłość.

Bracia JOEL i ETHAN COEN to jeden z najbardziej twórczych duetów w historii kina. Starszy, Joel, zazwyczaj reżyseruje filmy i pisze do nich scenariusze; o trzy lata młodszy Ethan jest współscenarzystą i producentem ich dzieł. W 1997 roku wspólnie zdobyli Oscara za scenariusz "Fargo", a mają też na koncie wiele innych prestiżowych nagród, tj. Grand Jury Prize na MFF Sundance'85 ("Śmiertelnie proste"), Srebrna Muszla na MFF w San Sebastian'90 ("Ścieżka strachu"), Złota Palma na MFF w Cannes'91 ("Barton Fink") czy Nagroda Davida di Donatello ("Człowiek, którego nie było"). W ich filmografii są ponadto m.in. "Arizona Junior", "Hudsucker Proxy", "Big Lebowski", "Bracie, gdzie jesteś?" i "Ladykillers".

W "Okrucieństwie nie do przyjęcia", przewrotnym pastiszu komedii romantycznych, pojawiają się przed kamerą laureaci Oscarów: Catherine Zeta-Jones ("Chicago"), Geoffrey Rush ("Blask") oraz aktor i reżyser Billy Bob Thornton ("Zły Mikołaj", Oscar za scenariusz "Sling Blade"). W postać Milesa wciela się reżyser "Niebezpiecznego umysłu" George Clooney ("Solaris", "Ocean's Twelve - Dogrywka").

WASZE OPINIE

Orton

niezły film, dobre role, chociaż po Coenach spodziewałem się czegoś lepszego, co nie oznacza że film nie posiada ich charakterystycznego stylu...

Sabin

Obecnie bardzo trudno jest o naprawdę dobrą komedię. Nie jest to hit sezonu, coś super - niewiadomo - jakiego, ale nie jest to też totalnym gniotem z dowcipami o pierdzeniu, smarkaniu i innych takich. Zgodnie z "Canalową" oceną - 2: dobre kino.

Darek

Fakt ten film warto zobaczyći polecam go każdemu!!!
Ale chciałbym poznać Wasze zdanie na temat Najlepszych aktorek
obecnie.
Oto moja trójka:
1. Nicole Kidman
2. Catherine Zeta-Jones
3. Julia Roberts
OKRUCIEŃSTWO NIE DO PRZYJĘCIA
USA, 2003
Współczesne Los Angeles. On jest wziętym adwokatem, ona kolekcjonerką mężów-milionerów. Miles Massey (George Clooney) i Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones) to wytrawni gracze, choć początkowo nie doceniają nawzajem swoich talentów.
komedia romantyczna
OKRUCIEŃSTWO NIE DO PRZYJĘCIA
3,8 5 1 43