PREMIERA

2008.10.11

CANAL+ PREMIUM

OLBRZYM Z JEZIORA

Mee-Shee: The Water Giant

Kanada/Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy/familijny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mac (Daniel Magder) ma 10 lat i jedno tylko marzenie: wyjechać wreszcie z ukochanym ojcem na obiecaną wycieczkę do Disneylandu. Kiedy więc dowiaduje się, że wspólne wakacje muszą być odłożone, wpada w rozpacz.

Jego tata, Sean Campbell (Bruce Greenwood), pracownik nowojorskiej spółki naftowej, jest bezsilny. Sam dowiedział się w ostatniej chwili, że ma z ramienia firmy jechać w ważną delegację do Kanady. Postanawia zabrać syna ze sobą, choć zdaje sobie sprawę, że nawet najpiękniejsze kanadyjskie jeziora nie zastąpią Disneylandu. Mac nie ma początkowo ochoty na biwak, ale kiedy dowiaduje się, że według legendy w jeziorze, nad które się wybierają żyje mityczny stwór, zmienia zdanie. Na miejscu poznaje dziewczynkę w jego wieku, odważną Pawnee (Jacinta Wawatai), która chętnie przyłącza się do polowania na olbrzyma. Jednak to nie oni odnajdują stwora, tylko on ich. Kiedy Mac wpada do wody, Mee-Shee, gigantyczny, a przy tym bardzo sympatyczny potwór wodny ratuje mu życie. To nieoczekiwane spotkanie szybko przeradza się w przyjaźń dwójki dzieci i giganta. O Mee-Shee dowiadują się jednak inni i sielanka kończy się. Mac wie, że wraz z Pawnee muszą ochronić przyjaciela przed ludźmi.

Urodzony w Anglii JOHN HENDERSON już jako dziecko interesował się stworzeniami, które według legend zamieszkują głębiny starych jezior. Dziecięce fascynacje znalazły swoje odbicie w 1996 roku, kiedy nakręcił przygodowy "Loch Ness". Film opowiada o amerykańskim zoologu, który postanowił udowodnić, że słynne szkockie jezioro nie kryje żadnego monstrualnych rozmiarów konia wodnego. Dwa lata później Henderson porzucił tajemnice jezior dla jednej z najbardziej niezwykłych powieści literatury dziecięcej. W zrealizowanym dla brytyjskiej telewizji "Po drugiej stronie lustra" Alicję zagrała Kate Beckinsale, która trzy lata później stała się hollywoodzką gwiazdą dzięki "Pearl Harbor".

W "Olbrzymie z jeziora", którym Henderson powraca do tematu tajemniczych stworów z głębin, główne role zagrali aktorzy kanadyjscy. Maca zagrał Daniel Magder, który już w 2000 roku pojawił się na planie "X-men". Partnerował mu Bruce Greenwood, w Kanadzie jeden z najpopularniejszych aktorów. Greenwood miał być narciarzem, ale uległ poważnemu wypadkowi. Wtedy zdecydował się spróbować sił jako aktor. Zdobywał popularność dzięki rolom w serialach (m.in. "St. Elswhere"), ale kiedy zagrał Kennedy'ego w "Trzynastu dniach" Rogera Donaldsona stało się jasne, że jego talent marnował się w telewizji. Ponieważ Hollywood chętnie przyjmuje najzdolniejszych aktorów z Kanady, Greenwood przeniósł się wkrótce na amerykańskie castingi. Trafił do obsady takich filmów, jak m.in. "Ja, robot", "Prawdziwa historia", "Capote", a wreszcie do "I'm Not There" Todda Haynesa, gdzie zagrał podwójną rolę Keenana Jonesa i Pata Garretta. Za tę kreację wraz z całym zespołem aktorskim został uhonorowany nagrodą na festiwalu Sundance.

WASZE OPINIE

Sowarek

Fatalny film. Takich filmów w ogóle nie powinno się robić. Reżyser nie miał pomysłu jak co zrobić. Klapa totalna

piterek_rek

Nie wiem co chciał przekazać widzom twórca tego beznadziejnego filmu. Napewno nie chciał dostarczyć rozrywki. Mi się ten film nie podobał. Nudny i nudny.

Bartolomeusz

Ten film jest tak kiepski i przewidywalny, że po przeczytaniu wstępniaka wiadomo jak cała historia się skończy. Popłuczyny po potworze z Loch Ness, nic poza tym. Nudny i nie wciągający. Ogólnie jest to film, bez którego światowa kinematografia spokojnie mogłaby się obejść.
OLBRZYM Z JEZIORA
reżyseria:
Kanada/Wlk. Brytania, 2005
Mac (Daniel Magder) ma 10 lat i jedno tylko marzenie: wyjechać wreszcie z ukochanym ojcem na obiecaną wycieczkę do Disneylandu. Kiedy więc dowiaduje się, że wspólne wakacje muszą być odłożone, wpada w rozpacz.
film przygodowy/familijny
OLBRZYM Z JEZIORA
3,7 5 1 14