DreamWorks

PREMIERA

2010.05.26

CANAL+ PREMIUM

Old School - Niezaliczona

Old School

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Rozczarowani życiem 30-latkowie postanawiają powrócić do beztroskich czasów studenckich. To już ostatni dzwonek, bo prowodyr wszystkich szalonych imprez Frank (Will Ferrell) postanawia się ożenić i ustatkować.

Jego przyjaciele ze studiów Mitch (Luke Wilson) i Beanie (Vince Vaughn) postanawiają mu pomóc w powrocie do idylli sprzed lat. Mitch ma jeszcze dodatkową motywację - właśnie zerwał ze swoją dziewczyną Heidi (Juliette Lewis), która go zdradzała, więc musi to jakoś "odreagować". Beanie dochodzi do wniosku, że najlepszym miejscem na zorganizowanie imprezy będzie nowo wynajęty dom Mitcha. Zabawa okazuje się na tyle atrakcyjna, że wzbudza zazdrość w pobliskim kampusie studenckim. Przyjaciele są bardzo zadowoleni z takiej reakcji i postanawiają pójść dalej. Na wzór college'u zakładają bractwo, do którego mają wstęp najbardziej oryginalne osoby. Teraz imprezy stają się jeszcze bardziej szalone. Zaczynają się jednak problemy. Zacięty wróg Franka, Beanie i Mitcha sprzed lat, który jest teraz dziekanem pobliskiej uczelni, zrobi wszystko, żeby dawni koledzy nie bawili się zbyt dobrze.

Specjalnością TODDA PHILLIPSA są przebojowe komedie sensacyjne. Polscy widzowie znają go jako autora filmów "Ostra jazda" oraz "Starsky i Hutch". Na planie "Old School" spotkali się stali współpracownicy reżysera: Juliette Lewis ("Kalifornia", "Urodzeni mordercy", "Od zmierzchu do świtu", "Histeryczna ślepota", "Starsky i Hutch") i Vince Vaughn ("Zaginiony świat: Jurassic Park", "Psychol", "Cela", "Pan i pani Smith", "Starsky i Hutch") oraz Luke Wilson, pamiętany z filmów, takich jak "Krzyk 2", "Aniołki Charliego", "Legalna blondynka", "Genialny klan" czy "W 80 dni dookoła świata".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

yoz

Czy ktoś moze mi podac tytuł tej piosenki która leci na filmie przy scenie gdy tancza wszyscy na sali gimnastycznej ? Taka szybka fajna piosenka...
Czy moze ktoś wie ? Prosze o pomoc.

tufta

Nie jestem jakims wielkim zwolennikiem twórczości filmowej Willa Farrella ale w tej komedi mnie rozbawił do łez.Oby więcej takich komedii, tylko żeby były nieco nowsze.C+ to stacja premium i niewypada im emitować filmu który miał już swoją premierę w 2004 r ponownie jako premiera .

Hajduk

film świetny, dobry humor, barwne postacie, tylko wczesniej widzialem ten film z dubbingiem i po obejrzeniu go z lektorem uwazam ze stracil jakies 80% swojej mocy, wiele kapitalnych tekstow zostalo przeinaczonych lub pominietych. Tak czy inaczej jedna z najlepszych komedii jaka widzialem i w 100% polecam
Old School - Niezaliczona
reżyseria:
USA, 2003
Rozczarowani życiem 30-latkowie postanawiają powrócić do beztroskich czasów studenckich. To już ostatni dzwonek, bo prowodyr wszystkich szalonych imprez Frank (Will Ferrell) postanawia się ożenić i ustatkować.
komedia
Old School - Niezaliczona
4,8 5 1 185