PREMIERA

2014.04.19

CANAL+ PREMIUM

Olimp w ogniu

Olympus Has Fallen

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

Elektryzujący thriller wyreżyserowany przez twórcę "Dnia próby", Antoine'a Fuqua.

Terroryści w kilkanaście minut przejmują kontrolę nad Białym Domem. Biorąc jako zakładnika prezydenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart) i wprawiają cały kraj w osłupienie. Mike Banning (Gerard Butler) to były ochroniarz prezydenta, zwolniony ze służby w związku z wypadkiem, w którym zginęła żona prezydenta. W momencie ataku Banning przebywa przypadkowo w pobliżu Białego Domu. W oblężonym budynku czuje się jak ryba w wodzie. Wykorzystując swoje przygotowanie fizyczne i taktyczne, by stać się oczami i uszami obserwujących rozwój sytuacji ludzi ze sztabu kryzysowego. Napastnikami są oddani sprawie ekstremiści, Banning ma więc podwójnie utrudnione zadanie.

"Olimp w ogniu" to elektryzujący thriller wyreżyserowany przez twórcę "Dnia próby", ANTOINE'A FUQUA. Reżyserowi podobała się zuchwała koncepcja napadu na siedzibę prezydenta. Zaczął zbierać informacje i ze zdumieniem odkrył, że relatywnie mała, świetnie wyszkolona grupa zawodowców mogłaby w rzeczywistości zaatakować Biały Dom i odnieść sukces. Zasiadł do stołu z drużyną konsultantów, na którą złożyli się byli agenci Secret Service, funkcjonariusze FBI i CIA oraz przedstawiciele lokalnych organów ścigania. Eksperci zapewnili reżysera, że bezpośredni atak na prezydencką posiadłość nie jest tylko teoretyczną możliwością. Konsultanci pomogli twórcom stworzyć plan fałszywego ataku. Ograniczyli do niezbędnego minimum liczbę terrorystów potrzebnych do przejęcia Białego Domu, a także ustalili najbardziej efektywny zestaw broni dla północnokoreańskich komandosów. "Waszyngton zaprojektowano tak, że nie ma bezpośredniej drogi do Białego Domu, dlatego dostanie się tam z poziomu lądu zajęłoby sporo czasu", wyjaśnia Fuqua. "Z powietrza byłoby znacznie łatwiej i ten sposób wykorzystują właśnie terroryści.

Konsultanci wyjaśnili reżyserowi, że zorganizowanie pomocy walczącym na terenie Białego Domu agentom zajęłoby co najmniej piętnaście minut. Mając to na uwadze, scena ataku rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a terroryści przejmują kontrolę nad Białym Domem w zaledwie trzynaście minut.
Olimp w ogniu
reżyseria:
USA, 2013
Elektryzujący thriller wyreżyserowany przez twórcę "Dnia próby", Antoine'a Fuqua.
thriller
Olimp w ogniu
3,6 5 1 13