PREMIERA

2007.08.31

CANAL+ PREMIUM

ONA TO ON

She's the Man

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Viola (Amanda Bynes) i Sebastian (James Kirk) są bliźniakami. Choć pod wieloma względami się różnią, oboje z podobną pasją dążą do osiągania swoich celów. Dla niego jest to muzyka, dla niej natomiast gra w piłkę nożną.

Kiedy w szkole zostaje rozwiązana dziewczęca drużyna, a trener chłopców nie chce jej przyjąć do swojej grupy, jest zrozpaczona. Zrywa ze swoim chłopakiem Justinem (Robert Hoffman), a kiedy okazuje się, że jej brat postanawia po kryjomu wyjechać do Londynu, by tam spróbować swoich sił na scenie muzycznej, wpada na szalony pomysł. Nie chcąc rezygnować ze swojej pasji, postanawia udawać brata bliźniaka i zamiast niego zapisuje się do szkoły z internatem. W przebraniu może grać w piłkę i dokopać drużynie chłopaków ze starej szkoły, co jest dla niej sprawą honoru. Jest to również zemsta na Justinie, który dwukrotnie boleśnie ją zranił. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionego fryzjera, przemiana Violi w Sebastiana jest perfekcyjna. Dziewczyna zamieszkuje ze współlokatorem Duke'iem (Channing Tatum) i rozpoczyna ciężkie życie uznawanego za frajera nowego ucznia. W misternym planie pojawiają się jednak luki. Pierwsza ma na imię Monique (Alex Breckenridge) i jest dziewczyną Sebastiana, która nie ma pojęcia, że ma do czynienia z Violą, a nie Sebastianem. Problemem drugim jest nieodparty urok Duke'a, którego dziewczyna, Olivia (Laura Ramsey), zaczyna w dodatku niebezpiecznie interesować się Sebastianem, czyli Violą. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy prawdziwy Sebastian wraca z Londynu.

"Myślę, że jednym z najważniejszych przesłań filmu jest to, by zawsze być sobą" - mówi scenarzysta i producent wykonawczy komedii "Ona to on" Ewan Leslie. Pomysł na komedię wziął się ponoć od samego Szekspira, a ściślej od jego wspaniałej komedii pomyłek "Wieczór trzech króli". Tytuł filmu miał być początkowo parafrazą tekstu "Devil In Disguise" Elvisa Presleya ("Walk Like a Man, Talk Like a Man/"Walk like an angel, talk like an angel"). Potem reżyser zmienił go na "Dude Looks Like a Lady", co jednoznacznie kojarzyło się z piosenką Aerosmith. Wreszcie jednak zdecydował się na najprostsze rozwiązanie "She's the Man".

W rolę zdeterminowanej Violi wcieliła się Amanda Bynes, znana jako Holly Tyler z serialu "Siostrzyczki" czy takich przebojów kinowych, jak "Czego pragnie dziewczyna" czy "Lakier do włosów", gdzie wystąpiła u boku Johna Travolty. Bynes początkowo sceptycznie podchodziła do swoich umiejętności sportowych: "Nigdy nie byłam w tym dobra i wcześniej nie grałam w piłkę nożną. A tu nie tylko musiałam uprawiać sport, z którym nigdy wcześniej nie miałam kontaktu, ale jednocześnie grać tak dobrze, jak chłopcy. Trenowałam przez dwa miesiące i w końcu jakoś dałam radę" - opowiadała. ANDY FICKMAN, reżyser, był zachwycony jej wdziękiem i pracowitością. Dla niego "Ona to on" to zaledwie drugi film pełnometrażowy. Za swój debiut, musicalową komedię "Marihuanowe szaleństwo" z 2005 roku otrzymał nagrodę na Deauville Film Festival.

WASZE OPINIE

gienia98

masz rację ciacho

syla12

Super film a Sebastian to taki przystojny. ciacho prawda !!!

Bartolomeusz

Takie sobie, ale wciąga. Trochę niedorzecznośći, w stylu chłopak, który nie rozpoznaje dziewczyny. No proszę was... Prędzej Gwiazdki nie będzie, niż w to uwierzę. Ale ogólnie przeciętne kino, które da się oglądać, i tyle.
ONA TO ON
reżyseria:
USA, 2006
Viola (Amanda Bynes) i Sebastian (James Kirk) są bliźniakami. Choć pod wieloma względami się różnią, oboje z podobną pasją dążą do osiągania swoich celów. Dla niego jest to muzyka, dla niej natomiast gra w piłkę nożną.
komedia romantyczna
ONA TO ON
4,3 5 1 114