PREMIERA

2005.03.12

CANAL+ PREMIUM

ONI

They

USA, 2002

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Julia Lund (Laura Regan) studiuje psychologię. Wybrała ten kierunek nie bez przyczyny: w dzieciństwie przeżywała prawdziwe koszmary bojąc się zasnąć w ciemności. Ma nadzieję, że studia pomogą jej zrozumieć i pokonać irracjonalny lęk.

Podobny problem ma jej przyjaciel Billy (Jon Abrahams), ale z tą różnicą, że dla niego koszmar wciąż trwa. Pewnego dnia wyczerpany psychicznie mężczyzna odbiera sobie życie na oczach Julii. Przedtem opowiada jej, że polują na niego jacyś "oni". Na pogrzebie Billy'ego dziewczyna poznaje dwójkę jego znajomych: Terry (Dagmara Domińczyk) i Sama (Ethan Embry). Dzięki nim dociera do dzienników przyjaciela, który dokumentował na piśmie wszystkie swoje przeżycia. Julia wciąż nie może uwierzyć, że to co mówił jest prawdą i za całą sytuację wini chorobę psychiczną Billy'ego. Jednak koszmary z dzieciństwa i do niej wracają. Julia coraz bardziej się boi i nawet troskliwa opieka je chłopaka Paula (Marc Blucas) nie jest w stanie jej pomóc. Dziewczyna spotyka się z Terry i Samem, których dręczą podobne lęki. Okazuje się, że wszystkich od dzieciństwa prześladują potworne stwory, które boją się tylko światła. Żadne z nich nie zna jednak sposobu na ich pokonanie.

"Oni" to jeden z najbardziej interesujących horrorów ostatnich lat. Nie ma w tym nic dziwnego, bo twórca filmu ROBERT HARMON jest mistrzem w stopniowaniu napięcia. W jego dorobku są legendarne już thrillery tj. "Autostopowicz", "Uciec, ale dokąd?", "Autostrada grozy", "Ike: Odliczanie do inwazji" czy niektóre odcinki serialu "Wybrańcy obcych".

W obsadzie filmu znaleźli się młodzi hollywoodzcy aktorzy. Rolę główną powierzono pamiętanej z "Niezniszczalnego", "Morderstwa w sieci" i "Serce nie sługa" Laurze Regan. W postać Terry wcieliła się nasza rodaczka, 28-letnia Dagmara Domińczyk, która zdobywa coraz większą popularność za Oceanem dzięki filmom, tj.: "Rock Star", "Hrabia Monte Christo", "Farciarz" i "Wtyczka".

WASZE OPINIE

Primo

Naprawdę dobry horror! Gra na najgłębszych ludzkich lękach! Wielkim plusem filmu jest dźwięk. Polecam oglądać na sprzęcie z dobrym nagłośnieniem - efekty dźwiękowe wymiatają!
Ocena: 7/10

iwcia

Trochę nudny i ciagnie się jak flaki z olejem.

rotfel

końcówka bez sensu...
ONI
USA, 2002
Julia Lund (Laura Regan) studiuje psychologię. Wybrała ten kierunek nie bez przyczyny: w dzieciństwie przeżywała prawdziwe koszmary bojąc się zasnąć w ciemności. Ma nadzieję, że studia pomogą jej zrozumieć i pokonać irracjonalny lęk.
horror
ONI
4,0 5 1 45