Fox

PREMIERA

2008.12.03

CANAL+ PREMIUM

OPIEKA NAD CÓRKĄ

Custody

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film obyczajowy

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Po śmierci ukochanej żony profesor David Gordon (Rob Morrow) zostaje z 6-letnią pasierbicą Amandą (Kay Panabaker). Tragedia sprawia, że oboje zbliżają się do siebie.

David robi wszystko, by zapewnić dziewczynce normalny dom. Budowany przez lata z mozołem spokój burzy niespodziewane pojawienie się biologicznego ojca dziecka, zamożnego przedsiębiorcy Johna Sullivana (James Denton), który przed laty odszedł od żony zostawiając ją w zaawansowanej ciąży. Dziś przybywa skruszony, pragnąc zyskać miłość i akceptację nastoletniej już córki. Amanda, która dotąd nie wiedziała nawet o jego istnieniu, daje się kusić pieniędzmi i przepychem, a jej relacja z Davidem zostaje wystawiona na próbę. Między mężczyznami rozpoczyna się dramatyczna walka o względy i prawo do opieki nad dziewczyną.

Film urodzonej w Grecji reżyserki i producentki NADII TASS powstał w oparciu o powieść Mary Herczog "Figures of Echo". Specjalnością Tass są osadzone często w czasach historycznych filmy przygodowe dla młodzieży. Zrealizowała m.in. rozgrywającą się w przeddzień rewolucji amerykańskiej "Przygodę Felicity" oraz "Samanthę i Nellie", opowieść o pochodzących z różnych warstw społecznych przyjaciółkach, której akcja toczy się na początku XX wieku. Tass dała się też poznać jako twórczyni popularnych komedii, z których najbardziej znaną są "Pechowi szczęściarze", hollywoodzka wersja francuskiego przeboju Francisa Vebera "Pechowiec".

W obsadzie "Opieki nad córką" zwraca uwagę nazwisko Roba Morrowa. Dziś nieco zapomniany aktor dla niezliczonej rzeszy fanów serialu "Przystanek Alaska" na zawsze pozostanie doktorem Fleischmanem, zmuszonym do odbywania praktyki w najbardziej niedostępnej części USA. Ta rola sprawiła, że trzykrotnie nominowano go do Złotego Globu i 2 razy do nagrody Emmy. W biologicznego ojca dziewczynki wcielił się James Denton, znany jako hydraulik Mike Delfino z serialu "Gotowe na wszystko". Aktor pojawił się także m.in. w thrillerze "Bez twarzy" Johna Woo i "Barwach kampanii" Mike'a Nicholsa, nawiązujących, choć nie dosłownie, do kampanii prezydenckiej gubernatora Billa Clintona.
OPIEKA NAD CÓRKĄ
reżyseria:
USA, 2007
Po śmierci ukochanej żony profesor David Gordon (Rob Morrow) zostaje z 6-letnią pasierbicą Amandą (Kay Panabaker). Tragedia sprawia, że oboje zbliżają się do siebie.
film obyczajowy
OPIEKA NAD CÓRKĄ
3,6 5 1 5