PREMIERA

2003.10.14

CANAL+ PREMIUM

OPOWIADANIE

Storytelling

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Opowiadanie" to dwie niepowiązane ze sobą historie o zmaganiach młodych ludzi z ich własną tożsamością, lękami, depresją i gniewem.

Pierwsza opowiada o uczącej się w college'u dziewczynie Vi (Selma Blair). Aby zdobyć inspiracje do opowiadań tworzonych na zajęciach z kreatywnego pisania, Vi pozwala wykorzystywać się facetom (w tym czarnoskóremu nauczycielowi prowadzącemu literackie warsztaty). Koledzy z zajęć oskarżają ją o zawarty w jej pracach rasizm i nie wierzą w autentyczność opisanych przez nią zdarzeń.

W drugiej historii nieszczęśliwy sprzedawca butów Toby Oxman (Paul Giamatti) pragnie zostać słynnym filmowcem dokumentalistą. W swoim pierwszym projekcie chce przyjrzeć się żyjącej na przedmieściach rodzinie Livingstonów, pozornie typowym przedstawicielom amerykańskiej klasy średniej: rodzice (Goodman i Hagerty) i trzech synów w różnym wieku. Oxman koncentruje się przede wszystkim na najstarszym z synów Scooby'm (Mark Weber). To wyalienowany, nienawidzący świata nastolatek, który nic nie robi, ale marzy o tym, by zostać sławnym.

TODD SOLONDZ jest jednym z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia amerykańskiego kina niezależnego. Znany z zainteresowania kontrowersyjnymi współczesnymi tematami w "Opowiadaniu" stworzył kolejną - po wielokrotnie nagradzanych "Witajcie w domu dla lalek" (m.in. Grand Prix na festiwalu Sundance) i "Happiness" (m.in. nagroda FIPRESCI w Cannes) - bezkompromisową satyrę na chore społeczeństwo amerykańskie.
OPOWIADANIE
reżyseria:
USA, 2001
"Opowiadanie" to dwie niepowiązane ze sobą historie o zmaganiach młodych ludzi z ich własną tożsamością, lękami, depresją i gniewem.
dramat obyczajowy
OPOWIADANIE
2,0 5 1 1