PREMIERA

2005.10.31

CANAL+ PREMIUM

OPOWIEŚCI Z KRYPTY - RYCERZ ZŁYCH MOCY

Tales from the Crypt: Demon Knight

USA, 1995

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Małe prowincjonalne miasteczko zagubione gdzieś w Ameryce. Ten mało efektowny zakątek wybrał dla swoich działań Władca Ciemności, w wyniku czego dochodzi tu do spektakularnej konfrontacji Dobra i Zła.

Demon musi odszukać i zgładzić człowieka, w którego rękach znajduje się ostatni, siódmy klucz dający władzę nad światem. Jeśli tak się stanie, wszystko nieodwracalnie pogrąży się w Chaosie. Tymczasem okoliczni mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Frank Brayker (William Sadler) wraca nocą do domu. Jadąc autostradą zauważa, że jest śledzony przez tajemniczego mężczyznę w kapeluszu zasłaniającym twarz (Billy Zane). Frankowi udaje się zmylić pościg. Trafia do położonego na pustkowiu hotelu. Liczy, że uda mu się bezpiecznie przetrwać noc, ale myli się. Tajemniczy mężczyzna nie daje za wygraną i odnajduje Franka, który posiada coś, z czego rzeczywistej wartości nie zdaje sobie sprawy.

"Opowieści z krypty - Rycerz złych mocy" to pełnometrażowa wersja jednego z odcinków popularnego serialu telewizyjnego "Opowieści z krypty" (1989-1996), który powstał na podstawie popularnej w latach 50. serii komiksów "The Crypt Keeper". Przy kultowym serialu pracowali tak znani dziś twórcy, jak John Carpenter ("Książę Ciemności", "Duchy Marsa") czy George A. Romero ("Małpia intryga", "Ziemia żywych trupów"). "Rycerza złych mocy" wyreżyserowali doświadczeni realizatorzy telewizyjni: GILBERT ADLER (seriale "Opowieści z krypty", "Czarodziejki") i ERNEST R. DICKINSON ("Kuloodporni", "Sport przyszłości"). Ten ostatni jest też cenionym autorem zdjęć, m.in. do filmów Spike'a Lee ("Malaria", "Malcolm X"). W roli głównej występuje Billy Zane, pamiętany z filmów "Martwa cisza", "Ślicznotka z Memphis", "Tombstone", "Tylko ty", "Titanic" i "Ostrzeżenia". W postacie drugoplanowe wcielają się: nominowany do Oscara za "Bezdroża" Thomas Haden Church ("George prosto z drzewa", "Ta jedna noc", "3000 mil do Graceland"), William Sadler ("Skazani na Shawkshank", "Grzeczny świat", "Zielona mila"), Jada Pinkett Smith ("Desperatki", "Matrix Rewolucje", "Zakładnik") i CCH Pounder ("Bagdad Cafe", "Bez twarzy", serial "Świat gliniarzy").

WASZE OPINIE

Jakob

5-lat temu w październiku była premiera tego filmu w CANAL + to może z okazji 15-lecia przypomnicie ten świetny śmieszny film :) w dacie jest piątka :) a informowaliście że tam gdzie liczba w tytule a tu akurat w dacie i to ładnej przypominacie te filmy :)

pozdrawiam

Bonzo

Film dobry ale bardzo stary oglądałem jak byłem mały może coś nowego na odświeżenie by sięprzydało.

Primo

Niezła jatka;)
Ocena: 5/10
OPOWIEŚCI Z KRYPTY - RYCERZ ZŁYCH MOCY
USA, 1995
Małe prowincjonalne miasteczko zagubione gdzieś w Ameryce. Ten mało efektowny zakątek wybrał dla swoich działań Władca Ciemności, w wyniku czego dochodzi tu do spektakularnej konfrontacji Dobra i Zła.
horror
OPOWIEŚCI Z KRYPTY - RYCERZ ZŁYCH MOCY
3,9 5 1 32