Universal

PREMIERA

2006.10.19

CANAL+ PREMIUM

OPOWIEŚCI Z KRYPTY

Tales from the Crypt

USA, 1989

, ,

obsada: , , , ,

gatunek: horror komediowy

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzy epizody pierwszego sezonu kultowego serialu "Opowieści z krypty".

W odcinku "The Man Who Was Death" Niles Talbot (William Sadler), wykonujący na co dzień wyroki śmierci, staje oko w oko z własnym, makabrycznym przeznaczeniem. Bohaterka drugiego epizodu (Mary Ellen Trainor), "And All Through the House", prowadzi życie przeciętnej gospodyni domowej. Wszystko się zmienia, gdy w wigilię Bożego Narodzenia morduje swojego męża. W trzecim filmie serii, "Dig That Cat... He's Real Gone", Ulric (Joe Pantoliano) poddaje się eksperymentom szalonego doktora Manfreda (Gustav Vintas). Jednak koszty przedłużania życia okażą się niewspółmierne wysokie w stosunku do jego jakości.

"Opowieści z krypty" to jedna z najpopularniejszych produkcji telewizyjnych. Kultowy serial powstał w oparciu o serię komiksów, które ukazywały się na amerykańskim rynku w latach 50. XX wieku. Startujący w 1989 roku serial nie jest ich pierwszą ekranizacją. W 1972 roku powstał film w reżyserii Freddie'ego Francisa, w którym jedną z głównych ról zagrała Joan Collins. Serial z przełomu lat 80. i 90. reżyserowały takie sławy jak Tom Hanks, John Frankenheimer, Michael J. Fox czy Joel Silver. Do tej pory zrealizowano przeszło 90 odcinków serii, z których każdy stanowi osobną mroczną opowieść poprzedzoną wstępem Strażnika Krypty (Crypt Keeper). Animacja postaci jest dziełem kilku lalkarzy (samą twarz obsługuje czterech), a głosu użyczył mu aktor John Kassir (seriale "Na wariackich papierach", "Zdarzyło się jutro", "Czarodziejki", "Dowody zbrodni"). O wyreżyserowanie pierwszych odcinków serialu poproszono tak znakomitych twórców, jak WALTER HILL, ROBERT ZEMECKIS i RICHARD DONNER. Hill to twórca takich hitów jak "48 godzin", "Czerwona gorączka" i "Ostatni sprawiedliwy". Laureat Oscara ("Forrest Gump"), Robert Zemeckis wyreżyserował m.in. "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Powrót do przyszłości", "Kto wrobił królika Rogera" i "Co kryje prawda". Donner to twórca "Omena", "Supermana" oraz czterech części "Zabójczej broni". W obsadzie pierwszych odcinków znaleźli się m.in. Joe Pantoliano ("Matrix", "Daredevil"), Mary Ellen Trainor ("Zabójcza broń", "Szklana pułapka") i William Sadler ("Zielona mila", serial "Roswell: W kręgu tajemnic").

WASZE OPINIE

senior32

macie zamiar jeszcze kiedyś puścić opowieści z krypty

kkl

super sa opowiesci z krpty ale one jescze lecą na canal +? prosze o odpowiedz

januszek z koluszek

jeszcze go nie raz zobaczysz,puszczaja go non stop jakby nie bylo innych z tej serji, (no moze jeszcze jeden puscili,ale na tym koniec) widac dostali go chyba za darmo wiec uzywaja do woli :P

zenada :(
OPOWIEŚCI Z KRYPTY
USA, 1989
Trzy epizody pierwszego sezonu kultowego serialu "Opowieści z krypty".
horror komediowy
OPOWIEŚCI Z KRYPTY
4,3 5 1 34