PREMIERA

2006.04.23

CANAL+ PREMIUM

OSACZONY

Hostage

USA/Niemcy, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Oparty na bestsellerowej powieści sensacyjnej thriller z Bruce'em Willisem w roli głównej.

Jeff Talley (Bruce Willis) pracuje jako negocjator jednostki antyterrorystycznej. Gdy jedna z jego interwencji kończy się tragicznie, zrywa z przeszłością i zaszywa się w spokojnym miasteczku Bristo Camino, gdzie obejmuje posadę szefa policji. Pewnego ranka dostaje meldunek o włamaniu do willi, w której uruchomił się alarm. Na miejscu sytuacja okazuje się bardziej skomplikowana. Troje nastolatków, którzy chcieli ukraść samochód zostało uwięzionych wewnątrz budynku. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny dom jest rodzajem fortecy i jednocześnie więzieniem. Problem w tym, że wraz z przestępcami zostali uwięzieni właściciele, którzy stają się zakładnikami.

Dla fanów Bruce'a Willisa "Osaczony" to jego wielki powrót do czasów "Szklanej pułapki". Perfekcyjnie zrealizowany thriller zebrał świetne recenzje i bywał określany jako idealne połączenie Tarantino i Hitchcocka. Bestsellerowa powieść Roberta Craisa zainteresowała Bruce'a Willisa tuż po publikacji. W 2001 roku jego firma producencka Cheyenne kupiła prawa do jej filmowej adaptacji. Aktor oraz producenci Arnold Rifkin i David Wally przez kilka miesięcy spotykali się z pisarzem konsultując zmiany w scenariuszu. Ale choć Willisowi bardzo zależało na projekcie, przez parę lat do realizacji nie doszło. Problemem okazało się znalezienie artysty, który odpowiednio wyreżyseruje tę historię. W końcu realizacji podjął się niespełna 40-letni wówczas Francuz, FLORENT EMILIO SIRI, twórca przebojowego dramatu sensacyjnego "Ostatni skok".

Ważnym elementem filmu jest dom Smithów. Zbudowana na szczycie wzgórza willa przypomina twierdzę uzbrojoną w kamery, pancerne okna i skomplikowany system elektronicznych zabezpieczeń. Nad wykreowaniem odpowiedniego obiektu pracował scenograf Larry Fulton ("Szósty zmysł"). Zdjęcia były kręcone przez cztery miesiące w Topanga Canyon, w Malibu i w hollywoodzkim studio Raleigh. Wszystkie sceny realizowano chronologicznie według czasu filmowej narracji (dzień, wieczór, noc). Większość akcji toczy się w nocy, co zdaniem reżysera bardziej skupia uwagę widzów na bohaterach i czyni całą opowieść bardziej ponadczasową. W filmie nie brakuje ryzykownych ewolucji kaskaderskich. Nie wszystkie wykonują jednak zawodowcy. W większości scen występują prawdziwi policjanci z jednostki specjalnej SWAT z Los Angeles. Również Bruce Willis sam uczestniczył w niemal wszystkich niebezpiecznych sekwencjach. Aktor ma w swoim dorobku wiele filmów sensacyjnych, w których mógł zdobyć kaskaderskie doświadczenie - dość wspomnieć cykl "Szklana pułapka". W postać Waltera Smitha wcielił się ceniony aktor charakterystyczny Kevin Pollak ("Ludzie honoru", "Kasyno"), który pracował już z Willisem na planie "Jak ugryźć 10 milionów". W drugoplanowej roli pojawiła się również córka Bruce'a Willisa i Demi Moore - Rumer Willis.

WASZE OPINIE

jamarta

Wyssane z palca, zbyt naciagane. Nie da sie ogladac.

Mrówa

film godny polecenia jest naprawde ok

adamur

baardzo dobry film gorąco polecam ;)
OSACZONY
USA/Niemcy, 2005
Oparty na bestsellerowej powieści sensacyjnej thriller z Bruce'em Willisem w roli głównej.
thriller
OSACZONY
4,3 5 1 80