Academy of Motion Picture Arts and SciencesR

PREMIERA

2010.03.07

CANAL+ PREMIUM

OSCARY® 2010

gatunek: rozrywka

Ocena filmu

0.00

Opis

W nocy z 7 na 8 marca 2010 o 1:45 CANAL+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadziła transmisję z 82. gali wręczenia Oscarów® 2010. Transmisję poprzedziła półgodzinna relacja z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre. We wtorek, 9 marca 2010, 21:00, CANAL+ zaprasza na skróconą, 1,5-godzinną relację z imprezy.

W warszawskim studiu Aktualności Filmowych wydarzenia z Los Angeles śledziła Agnieszka Egeman oraz jej goście: tłumacz, redaktor i teoretyk kultury Kuba Mikurda i krytyk filmowy Michał Oleszczyk. Podczas relacji z czerwonego dywanu, która rozpoczęła się o 01:45 oraz w kilkunastu krótkich spotkaniach w czasie nadawania reklam w USA na gorąco komentowali to, co wydarzło się na Hollywood Boulevard.

Wcześniej stacja przypomniała film Kathryn Bigelow "THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY", który mimo skromnej jak na hollywoodzkie warunki produkcji okazał się triumfatorem tegorocznej gali wręczenia Oscarów. Otrzymał najwięcej, bo aż 6 statuetek, w tym te w najbardziej prestiżowych kategoriach, jak najlepszy film, reżyser, scenariusz oryginalny, a także nagrodę za montaż i dwie za dźwięk. Wcześniej tytuł ten zdobył m.in. trzy nominacje do Złotych Globów (najlepszy film, scenariusz i reżyseria), dwie do Independent Spirit Awards i jedną do British Independent Film Awards. Obraz walczył również na festiwalu w Wenecji o Złotego Lwa i zdobył tam aż 5 nagród specjalnych, w tym Gucci Award.

"THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY" konkurował z "AVATAREM" Jamesa Camerona. najdroższym dotychczas projektem amerykańskiej kinematografii, który zdobył tylko 3 statuetki - doceniono zdjęcia, efekty specjalne oraz scenografię i dekorację wnętrz.

Ponadto, w weekend poprzedzający oscarową galę CANAL+ pokazał premierowo dwa znakomite filmy, nagrodzone statuetkami w zeszłym roku. Dokument "CZŁOWIEK NA LINIE" (Man on Wire) Jamesa Marsha (Oscar w kategorii najlepszy dokument) oraz dramat "SLUMDOG. MILIONER Z ULICY" (Slumdog Millionaire) Danny'ego Boyle'a, zdobywca 8 nagród Akademii.

Tych, którzy nie mogli śledzić uroczystości przyznania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 1,5-godzinną relację z imprezy we wtorek, 9 marca 2010, 21:00

WASZE OPINIE

krzycho-007

No, spotkała nas w tym roku duża, pozytywna niespodzianka! Czyżby "kontrakt" został w ostatniej chwili zmieniony? A może C+ Polska nie zastosował się do ustaleń w kontrakcie bo jakiś technik zapomniał włączyć lektora również na ścieżce oryginalnej i straci pracę :-) ? Nie ważne, cieszę się że nasze prośby zostały nareszcie wysłuchane i czekam na powtórkę w przyszłym roku. Ale tym razem proszę w HD.

Dziękuję w imieniu fanów oryginalnej ścieżki dźwiękowej (czyli FOST) i zwracam honor.

zuzmac

Bardzo dziękuję za zaproszenie w tym roku do studia ludzi znających sie na rzeczy, czyli na filmie, ale przede wszystkim znających się na Oscarach. Przez te lata polskich transmisji w różnych programach nie raz w przerwach zdani bylismy na grupę malkontentów, którzy z góry patrzyli na całe to przedsięwzięcie i nie raz dysponowali oni mniejszą wiedzą na temat samej imprezy, niż niejeden werny widz gal oscarowych, a kiedy ktoś zarywa noc, bo chce obejrzeć co sie dzieje w Kodak Theatre na żywo to wydaje mi się, że zasługuje na kompetentnych i nastawionych życzliwie do imprezy gości w studio. Dziękuję raz jeszcze.

taiszo

Hehehe faktycznie:) można wyłączyć lektora
OSCARY® 2010
W nocy z 7 na 8 marca 2010 o 1:45 CANAL+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadziła transmisję z 82. gali wręczenia Oscarów® 2010. Transmisję poprzedziła półgodzinna relacja z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre. We wtorek, 9 marca 2010, 21:00, CANAL+ zaprasza na skróconą, 1,5-godzinną relację z imprezy.
rozrywka
OSCARY® 2010
4,2 5 1 15