PREMIERA

2008.10.03

CANAL+ PREMIUM

OSTATNI RAZ

The Last Time

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ambitny i głodny sukcesu Jamie (Brendan Fraser) wraz z piękną narzeczoną Belisą (Amber Valletta) przeprowadza się do Nowego Jorku. Pewny siebie i przepełniony optymizmem zaczyna pracę w dziale sprzedaży jednej z nowojorskich firm.

Jego bezpośrednim przełożonym zostaje doświadczony i nadzwyczaj skuteczny Ted Ryker (Michael Keaton), który wydaje się zawdzięczać sukces cynizmowi i wyrachowaniu. Trudno doszukać się u niego ludzkich uczuć do czasu, kiedy poznaje Belisę. Zauroczenie dziewczyną sprowadza na Rykera kłopoty. Jego dotychczas wzorowa wydajność w pracy zdradza oznaki kryzysu. Przekazuje Jamie'mu największych klientów, sam zaniedbując obowiązki na rzecz dziewczyny. Z powodu słabnącej sprzedaży w firmie dochodzi do zwolnień. Jamie traci posadę i wyjeżdża wraz z Belisą z miasta. Kiedy po pewnym czasie Ted spotyka ich ponownie, zdaje sobie sprawę, że rzeczywistość, w której żył do tej pory była iluzją.

Fabuła "Ostatniego razu" wraz z jego zaskakującym zakończeniem zrodziły się w głowie MICHAELA CALEO, który postanowił spróbować sił jako reżyser. Wcześniej jako scenarzysta był nominowany m.in. do nagrody Emmy za jeden z odcinków "Rodziny Soprano". Debiut reżyserski filmowca zwraca uwagę przede wszystkim ciekawie opowiedzianą historią. Intryga, w której sidła wpada trójka bohaterów została podana z dużą dawką humoru oraz żartobliwą refleksją nad stosunkami międzyludzkimi w środowisku zdominowanym przez pęd do sukcesu. Sami protagoniści filmu - cyniczny Ted, terminujący u niego Jamie oraz urocza Belisa - tworzą galerię postaci o charakterach kontrastujących ze sobą niczym żywioły. O jakości scenariusza ostatecznie upewnił twórców Michael Keaton, który uchodzi w Hollywood za jednego z bardziej wybrednych aktorów. Bezbłędnemu w roli cynicznego Teda Rykera Keatonowi sekunduje Brendan Fraser, kojarzony przede wszystkim z "Mumią" i jej kontynuacjami, z których ostatnia "Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka" weszła na ekrany kin w połowie 2008 roku. Aktorom towarzyszy urzekająca dziewczęcym wdziękiem i seksapilem Amber Valletta, znana widzom z "Transportera 2", "Dead Silence" czy "Przeczucia" z Sandrą Bullock.

"Ostatni raz" jest atrakcyjną rozrywką, pobudza do śmiechu i szybszego bicia serca. Caleo udało się osiągnąć zamierzony cel, choć realizacja filmu nie obeszła się bez komplikacji, jako że plan zdjęciowy trzeba było ewakuować z Nowego Orleanu na wieść o zbliżającym się huraganie Katrina. Ekipie cały czas towarzyszyły eskortujące ją oddziały policji oraz autobus gotowy, by w każdej chwili przetransportować wszystkich do Mississippi. Jeszcze 8 godzin przed nadejściem huraganu na jednej z głównych ulic Nowego Orleanu nagrywano sceny z udziałem Keatona i Frasera.

WASZE OPINIE

PIOOLE

A mni e sie film bardzo spodobał taka lekka komedia, myślałem tylko ze sie inaczej skończy i oni będą ze sobą.

Sowarek

Okropny. Już ja bym lepiej ten film zrobił. Dziwie, że Miachael Keaton, którego uważam za dobrego aktora zagrał w takim czymś. ,,Ostatni raz'' widziałem po raz pierwszy i ostatni. Nikomu nie polecam

Mos

Strasznie przewidywalny i nudny; z trudem wytrwałem do końca. Strata czasu.
OSTATNI RAZ
reżyseria:
USA, 2006
Ambitny i głodny sukcesu Jamie (Brendan Fraser) wraz z piękną narzeczoną Belisą (Amber Valletta) przeprowadza się do Nowego Jorku. Pewny siebie i przepełniony optymizmem zaczyna pracę w dziale sprzedaży jednej z nowojorskich firm.
komedia romantyczna
OSTATNI RAZ
3,1 5 1 15