PREMIERA

2006.05.24

CANAL+ PREMIUM

OSTATNIA JAZDA

The Last Ride

USA, 2004

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 125 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ronnie Purnell (Dennis Hopper) utrzymuje swoją rodzinę - żonę i syna Aarona (Will Paton) z kradzieży i napadów. Kiedy kolejny skok nie wypala i dodatkowo ginie w nim żona Purnella, rabuś postanawia oddać się w ręce sprawiedliwości.

Zostaje skazany na wiele lat więzienia, a opiekę nad małym Aaronem sąd powierza szemranemu policjantowi Darrylowi Kurtzowi (Lije Sarki), który przyczynił się do uwięzienia Purnella. Aaron dorasta i staje się szanowanym stróżem prawa, który za wszelką cenę próbuje ustrzec swojego syna Matthew (Chris Carmack) przed przestępczymi pokusami. Zwłaszcza wtedy, kiedy dowiaduje się, że jego ojciec po 30 latach odsiadki znów jest na wolności. Purnell jednak nie zamierza zostawić wnuka w spokoju. Wciąga Matthew w plan zemsty na Darrylu.

GUY NORMAN BEE, reżyser nominowanej do nagrody Emmy za wyczyny kaskaderskie "Ostatniej jazdy", pracę w show-biznesie zaczynał od reżyserowania jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich dziesięciu lat "Ostrego dyżuru". Współreżyserował również takie seriale, jak "Prawo i bezprawie", "Gliniarze bez odznak" czy "Las Vegas". Do głównej roli w swoim filmie Norman Bee zaangażował wszechstronnie utalentowanego Dennisa Hoppera, aktora i reżysera uważanego za "enfant terrible" Hollywood, który w show-biznesie utrzymuje się już od... 50 lat. Przyjaciel Jamesa Deana, jeden ze stu najbardziej cenionych kolekcjonerów sztuki i członek partii republikańskiej przygodę z filmem zaczął od głośnego obrazu "Buntownik bez powodu" (1955) Nicholasa Raya, po którym jednak długo grywał w epizodach kina klasy B. Przełomem w karierze stał się wyreżyserowany przez niego "Swobodny jeździec" (1969) - zagrał w nim również jedną z głównych ról - nagrodzony w Cannes za debiut i nominowany do Oscara. Hopper uosabiał bunt przeciwko amerykańskiemu konformizmowi i - choć jego impulsywna, intuicyjna gra nie podobała się staromodnym hollywoodzkim profesjonalistom - szybko stał się idolem młodego pokolenia. Jego kariera załamała się po nieudanym, pretensjonalnym filmie "The Last Wovie" (1971) w jego reżyserii. Zrehabilitowany po piętnastu latach przez Davida Lyncha w "Blue Velvet" powrócił do dobrej reżyserskiej formy realizując "Barwy" (1988) i "The Hot Spot" (1990).

WASZE OPINIE

Poznaniazek:)

mozna obejrzec:) taki sobie :)

igor

Bardzo ujemnie średni film .Jak macie ciekawą książkę to... lepiej jej dać szansę.Paolo
OSTATNIA JAZDA
reżyseria:
USA, 2004
Ronnie Purnell (Dennis Hopper) utrzymuje swoją rodzinę - żonę i syna Aarona (Will Paton) z kradzieży i napadów. Kiedy kolejny skok nie wypala i dodatkowo ginie w nim żona Purnella, rabuś postanawia oddać się w ręce sprawiedliwości.
film sensacyjny
OSTATNIA JAZDA
4,2 5 1 22