PREMIERA

2009.11.27

CANAL+ PREMIUM

OSTATNIE ZLECENIE

Bangkok Dangerous/Time to Kill

USA, 2008

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Były amerykański żołnierz Joe Ender (Nicolas Cage) jest teraz zabójcą do wynajęcia. Żyje samotnie, utrzymuje wyłącznie kontakty związane z wykonywaną profesją i nikomu nie ufa. Jest dobry w tym co robi, bo wykonując zadania nie zostawia śladów i nie wie, co to litość.

Przyzwyczaił się do takiej egzystencji, ale zaczyna być zmęczony i postanawia się wycofać, zanim sam stanie się celem. Po akcji w Pradze przybywa do Bangkoku, aby wykonać ostatnie, niebezpieczne, ale bardzo intratne zadanie. Bogaty zleceniodawca, którego tożsamości nie zna, każe mu zabić cztery osoby. Na miejscu Joe werbuje do pomocy młodego złodziejaszka Konga (Shahkrit Yamnarm), którego uczy przestępczego fachu. Wdaje się także w romans z Fon (Charlie Yeung), głuchoniemą pracownicą apteki. Odstępstwo od zasad oraz fakt, że zleceniodawca Surat (Nirattisai Kaljaruek) postanowił dowiedzieć się, kim jest wynajęty killer, przynosi nieoczekiwany rozwój wypadków.

Bracia OXIDE PANG CHUN ("Oko", "Dziennik zbrodni", "Posłańcy") i DANNY PANG ("Las śmierci", "Od-rodzenie") to utalentowani twórcy kina azjatyckiego, którzy w 2000 roku zdobyli uznanie krytyki i nagrodę FIPRESCI na MFF w Toronto filmem "Bangkok - ostatnie zlecenie". Kilka lat później na produkcję tę zwrócili uwagę amerykańscy producenci. William Sherak ("Potęga miłości", "Małolaty na obozie", "Wieczór kawalerski 2: Ostatnie kuszenie") i Jason Shuman ("Gdy zapada zmrok", "Czarna książęczka") postanowili zrealizować na jego podstawie anglojęzyczny remake. Adaptacją scenariusza zajął się Jason Richman ("Bad Company"). Napisana przez niego fabuła skupia się przede wszystkim na bohaterach opowiadanej historii. W oryginalnej wersji filmu zmęczony uprawianiem fachu zabójca jest niemową. W "Ostatnim zleceniu" Joe znajduje się w podobnej sytuacji, nie zna bowiem języka ani tajskiej kultury. Wcielił się w niego Nicolas Cage ("Prognoza na życie", "Dzikość serca", "Pan życia i śmierci"), który za rolę alkoholika w filmie "Zostawić Las Vegas" zdobył Oscara. Aktorowi podobał się "Bangkok - ostatnie zlecenie" ze względu na styl, montaż i tempo, a w remaku zainteresowała go przede wszystkim relacja mistrz - uczeń pomiędzy Joe a Kongiem, która w końcu przeradza się w przyjaźń. "Joe nie wypowiada w filmie zbyt wielu kwestii, potrzebowaliśmy więc aktora, który będzie oddziaływał na widzów swoją osobowością" - mówił producent William Sherak, uzasadniając wybór Nicolasa Cage'a. Charlie Yeung ("Upadłe anioły", "Nowa policyjna opowieść", "Siedem mieczy") jako Fon jest delikatna i szczera. Aktorka na potrzeby filmu nauczyła się języka migowego i tradycyjnego tajskiego tańca. Chciała być jak najbardziej naturalna w historii miłosnej na styku dwóch odmiennych kultur. Dla Shahkrita Yamnarma "Ostatnie zlecenie" jest drugim anglojęzycznym filmem (pierwszym była "Bestia" Stevena Segala). Kong w jego wykonaniu to drobny cwaniaczek, który choć nie jest typem zabójcy, szybko się uczy od Joego. Aby wejść w rolę ucznia zabójcy aktor pobierał lekcje jazdy na motocyklu i podstawowych technik sztuk walki. Reżyserując "Ostatnie zlecenie" bracia Pang starali się pokazać przy okazji współczesną Tajlandię i jej kulturę. W filmie pojawia się ponad 47 różnych lokalizacji Bangkoku, a jedna z najbardziej emocjonujących scen filmu dzieje się na pływającym targowisku Damonoe Saduak.

WASZE OPINIE

xuffluuEpCLJfY

hIXtCp <a href="http://bjthlukynypm.com/">bjthlukynypm</a>, [url=http://obapurzajhzv.com/]obapurzajhzv[/url], [link=http://slkbspjwcsak.com/]slkbspjwcsak[/link], http://jjvzegswcqec.com/

Messi2010

strasznie słaby film, bardzo lubię Nicolasa Cage, ale w tym filmie nie przekonuje

system2009

gdyby nie nicolas to bym w ogole go nie ogladal.. taki sobie
OSTATNIE ZLECENIE
USA, 2008
Były amerykański żołnierz Joe Ender (Nicolas Cage) jest teraz zabójcą do wynajęcia. Żyje samotnie, utrzymuje wyłącznie kontakty związane z wykonywaną profesją i nikomu nie ufa. Jest dobry w tym co robi, bo wykonując zadania nie zostawia śladów i nie wie, co to litość.
film sensacyjny
OSTATNIE ZLECENIE
3,6 5 1 42