DreamWorks

PREMIERA

2007.09.05

CANAL+ PREMIUM

OSTRA JAZDA

Road Trip

USA, 2000

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Josh (Breckin Meyer) ma dziewczynę, Tiffany (Rachel Blanchard), z którą przyjaźni się od dzieciństwa. Ich uczelnie leżą bardzo daleko od siebie, więc nie mogą widywać się często. Podczas jednego z rozstań Josh zaczyna podejrzewać, że Tiffany już się nim znudziła.

Pociesza się w ramionach ponętnej koleżanki z roku, Beth (Amy Smart), a szczegóły upojnej nocy nagrywa kamerą wideo. Film zamierza pokazać kolegom, ale kiedy rozpoczyna się seans, okazuje się, że na kasecie nagrane są romantyczne życzenia Josha dla Tiffany. Tymczasem amatorskie porno Josha zamiast życzeń zostało wysłane pocztą przez jego roztargnionego kolegę, Rubina (Paulo Constanzo). Feralne nagranie jest więc w drodze do nieświadomej niczego Tiffany, która - jak się okazuje - wcale nie rzuciła Josha. Chłopak wpada w czarną rozpacz. Kumple, Rubin i E. L. (Seann William Scott), postanawiają czym prędzej ruszyć w trasę, aby przechwycić przesyłkę. Ma im w tym pomóc samochód nieudacznika, Kyle'a (DJ Qualls), którego niestety muszą zabrać ze sobą. Pogoń za kasetą zamienia się w przygodę życia.

Porównywana do "American Pie", równie dosadna w żartach i śmiała obyczajowo "Ostra jazda" to film TODDA PHILLIPSA, twórcy kinowej wersji znanego serialu "Starsky i Hutch" (2004). W narratora historii, Barry'ego Manilowa wcielił się znany widzom MTV komik Tom Green, gospodarz programu "Tom Green Live!", a prywatnie były mąż Drew Barrymore (małżeństwo przetrwało zaledwie rok). Josha zagrał Breckin Meyer, który z Barrymore, a także z Alicią Silverstone uczył się w jednej szkole. To dzięki Drew Meyer wszedł zresztą do show-biznesu, najpierw jako agent aktorki, a później jako model. Zaczynał od małych ról w serialach (m.in. "Cudowne lata", "Ich pięcioro"). Później zagrał m.in. w "Klubie 54", komedii romantycznej "Kate i Leopold", "Pinokiu" Roberto Begniniego oraz w "Garfieldzie" i "Garfieldzie 2", gdzie wcielił się w Jona, właściciela leniwego kocura. Na planie "Ostrej jazdy" towarzyszyli mu m.in. znany z "American Pie" Sean William Scott, Amy Smart ("Efekt motyla", "Zostańmy przyjaciółmi") i Rachel Blanchard, którą można było oglądać w thrillerze "Gdzie leży prawda?" Atoma Egoyana.

WASZE OPINIE

bee

porównanie do "American Pie" tylko półtrafne, bo "Road Trip" - mimo że równie dosadna - prezentuje jednak ciut bardziej inteligentny humor.

moni

Nie opowiem bo ... po 15-stu minutach przelaczyl sie na jezyk polski samoczynnie (a ogladam tylko do nauki angielskiego). Cyfra ciagle ma ten problem, ze sie filmy automatycznie przelaczaja na polski.

krzysiojaw

gimbas:
tak sie sklada ze film Ostra jazda mial swoja premiere w Canal+ pare lat temu, tak samo jak Szeregowiec Ryan, wiec nie mam pojecia dlaczego te filmu znow sa pokazywane jako "premiera"
OSTRA JAZDA
reżyseria:
USA, 2000
Josh (Breckin Meyer) ma dziewczynę, Tiffany (Rachel Blanchard), z którą przyjaźni się od dzieciństwa. Ich uczelnie leżą bardzo daleko od siebie, więc nie mogą widywać się często. Podczas jednego z rozstań Josh zaczyna podejrzewać, że Tiffany już się nim znudziła.
komedia
OSTRA JAZDA
4,5 5 1 37