PREMIERA

2011.08.31

CANAL+ PREMIUM

Ostrożnie z narzędziem z napędem elektrycznym

gatunek: blok filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

W skład SuperDeseru w środę, 31 sierpnia wejdą cztery filmy krótkometrażowe

OSTROŻNIE Z NARZĘDZIEM Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM
(Careful With That Powertool)
Nowa Zelandia, 2008, 2'
reżyseria: Jason Stutter

W drugim filmie krótkometrażowym z serii "Ostrożnie z..." Jason Stutter pokazuje, dlaczego narzędzia z napędem elektrycznym nie są najlepszą zabawką dla małych chłopców. Film gościł na wielu przeglądach filmowych, m.in. na festiwalu w Chicago, SIFF w Seattle oraz World Wide Short w Kanadzie.

GOŁĄB: IMPOSSIBLE
(Pigeon: Impossible)
USA, 2009, 6'
reżyseria: Lucas Martell

"Gołąb: Impossible" to historia Waltera, niedoświadczonego agenta specjalnego. Walter staje w obliczu poważnego i dosyć nietypowego problemu. Do wartej miliony dolarów walizki, w której znajduje się panel kontrolny pocisków nuklearnych wkrada się gołąb. Młody tajniak musi uporać się z nieproszonym gościem. Produkowany przez 4 lata film otrzymał m.in. nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Montrealu, Rhode Island oraz Ft. Lauderdale Film Festival.

INCYDENT PRZED BANKIEM
(Händelse vid bank)
Szwecja, 2009, 12'
reżyseria: Ruben Östlund

Humorystycznie przedstawiona rekonstrukcja prawdziwej sytuacji z 2006 roku. Dwóch mężczyzn obserwuje napad na bank w centrum miasta, rejestrując incydent za pomocą kamery w telefonie. Autorzy zaprosili do udziału w filmie ponad sto osób, dzięki czemu odtworzono zajście w najdrobniejszych szczegółach. Jest to zabawna próba udowodnienia, jak wielki wpływ na kreowanie rzeczywistości mają środki masowego przekazu.
Obraz nagrodzono Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film krótkometrażowy na festiwalu Berlinale 2010. Ponadto na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym Ruben Östlund odebrał Srebrnego Smoka dla najlepszego reżysera krótkometrażowego filmu fabularnego. W 2011 roku film został nominowany do Europejskiej Akademii Filmowej jako najlepszy europejski film krótkometrażowy - Prix UIP.

FRENCH ROAST
(French Roast)
Francja, 2009, 8'
reżyseria: Fabrice Joubert

Wytworny biznesmen spędza wolny czas w jednej z paryskich kafejek. Chcąc zapłacić rachunek, zdaje sobie sprawę, że zapomniał portfela. By zyskać na czasie, kupuje kolejną kawę. A potem jeszcze jedną. I jeszcze jedną...
Film był nominowany do Oscara 2010 w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany.
Ostrożnie z narzędziem z napędem elektrycznym
W skład SuperDeseru w środę, 31 sierpnia wejdą cztery filmy krótkometrażowe
blok filmów krótkometrażowych
Ostrożnie z narzędziem z napędem elektrycznym