PREMIERA

2009.07.22

CANAL+ PREMIUM

PAJĄK

gatunek: seria filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.

Śledzi pracę najlepszych studiów produkcyjnych, jak m.in. Aardman Animation, a poprzez najbardziej prestiżowe festiwale, takie jak Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Oberhausen czy Kraków, również tendencje występujące w poszczególnych krajach. Do emisji wybierane są najciekawsze i najhojniej nagradzane tytuły, zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. W selekcji CANAL+ kieruje się także tematem, formą realizacji i nowatorskimi pomysłami filmowców, którzy często stawiają pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez krótki metraż.

PAJĄK
(Spider), Australia, 2007, 9'10"
reż. Nash Edgerton
Jack pokłócił się ze swoją dziewczyną, Jill. Stara się ją przebłagać kupując na najbliższej stacji benzynowej kwiaty i czekoladki. Niestety nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie zrobił jej jakiegoś głupiego numeru. Efekt przekracza jego oczekiwania.
Film nagrodzony na festiwalu w Sundance, Sydney, Aspen, Anchorage, San Sebastian, Nashville, Indianapolis oraz na Flickerfest International Short Film Festival. Nagrody Australian Film Institute, AFI Fest i IF Award.

DOBRY DZIEŃ NA PLAŻOWANIE
(O Zi Buna De Playa), Rumunia, 2008, 9'18"
reż. Bogdan Mustafa
Trzech młodocianych przestępców po ucieczce z więzienia, porywa prostytutkę i kierowcę furgonetki. Wywożą ich na pustą plażę, żeby zabawić się ich kosztem.
Film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie oraz dwom nagrodami na festiwalu w Palm Springs.

DROGA
(Weg), Holandia, 2007, 9'20"
reż. Daniel Bruce
Młoda dziewczyna jedzie sama samochodem. Po drodze zatrzymuje się w lesie i natyka na grupę rozwrzeszczanych młodych mężczyzn. W popłochu ucieka z parkingu. Kiedy w nocy prawie zapomina o tym wydarzeniu, nagle pojawia się za nią samochód. Kierowca prowadzi bardzo agresywnie, trąbi i zajeżdża jej drogę.
PAJĄK
Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.
seria filmów krótkometrażowych
PAJĄK
5,0 5 1 3