PREMIERA

2010.01.27

CANAL+ PREMIUM

PAMIĘĆ Z ODZYSKU

Diminished Capacity

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Cooper (Matthew Broderick) zajmuje się tworzeniem krótkich historyjek komiksowych dla lokalnego czasopisma z Chicago. W wyniku wypadku mężczyzna zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i problemy z koncentracją.

W końcu zostaje zmuszony do wzięcia urlopu, gdy pewnego dnia w tworzonym akurat komiksie zaczyna umieszczać dziwne i niezrozumiałe wydarzenia. Postanawia udać się w rodzinne strony, by pomóc matce w opiece nad jej schorowanym bratem, Rollie'em (Alan Alda). Cooper szybko przekonuje się, że zadanie nie jest łatwe, bowiem wujek miewa wyjątkowo dziwne zwyczaje. Rollie przekonuje siostrzeńca do wspólnych poszukiwań niezwykle rzadkiej, wartej majątek karty baseballowej. Ma im pomóc dawna szkolna miłość Coopera, Charlotte (Virgnia Madsen).

"Pamięć z odzysku" jest ekranizacją powieści komediowej pióra Sherwooda Kiraly'ego, który zaadaptował swój tekst na scenariusz filmowy. Przeniesienie historii na ekran stało się udziałem debiutującego w roli reżysera TERRY'EGO KINNEYA, znanego wcześniej z ról aktorskich (m.in. "Ostatni Mohikanin", "W rytmie hip hopu"). Kinney zaangażował do udziału Matthew Brodericka ("Gry wojenne", "Inspektor Gadget", "Żony ze Stepford"), Virginię Madsen ("Diuna", "Candyman", "Duchy Mississippi") oraz Alana Aldę, niezapomnianego dr. "Sokole Oko" z serialu "M.A.S.H." (6 Złotych Globów i 5 kolejnych nominacji). Doborową obsadę komedii uzupełnia znany amerykański komik, laureat Emmy Louis CK.

"Dwaj bohaterowie tego sympatycznego komediodramatu cierpią z powodu tej samej, nieuleczalnej w pełni przypadłości (...). Film bywa beztrosko slapstickowy, a dzięki Aldzie (...), także emocjonujący i poruszający" - pisała o "Pamięci z odzysku" recenzentka magazynu "Entertainment Weekly", Leah Greenblatt. "Urok Aldy znany z roli "Sokolego Oka" ustępuje tu żwawości ekscentrycznego bohatera, podczas gdy Broderick jest znakomity jako kapryśny sztywniak" - chwalił aktorski duet Kyle Smith na łamach "New York Post". "To cudowna, słodko-gorzka komedia o spotkaniu ludzi, których pamięć ulega rozpadowi" - anonsowano film Kinneya na słynnym festiwalu kina niezależnego Sundance.

WASZE OPINIE

Pio

Jak dla mnie to film kiepski (myślałem że przed snem pośmieje się trochę a tu proszę nie było nawet się z czego śmiać) Scenariusz słabiutki oraz gra aktorów. Szczerze nie polecam. moja ocena 2/10 (za chęci)

Bartolomeusz

Zgadzam się z przedmówcą. Film rozczarowuje dość przeciętną historią i rozwlekłością choć trwa niespełna półtorej godziny. Kino drogi, które powinno poruszać, a zamiast tego przynudzało. Było kilka gagów, ale to za mało jak na film pełnometrażowy.

alll

Filmik, a nie film. Słaby choć obsada mogła sugerować coś innego. Komedia, raz się zaśmiałem ale! Z bezsensownej próby stworzenia śmiesznego gagu. To już koniec szkoda pisać - szmira.
PAMIĘĆ Z ODZYSKU
reżyseria:
USA, 2008
Cooper (Matthew Broderick) zajmuje się tworzeniem krótkich historyjek komiksowych dla lokalnego czasopisma z Chicago. W wyniku wypadku mężczyzna zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i problemy z koncentracją.
komedia
PAMIĘĆ Z ODZYSKU
2,0 5 1 12