Fox

PREMIERA

2006.04.05

CANAL+ PREMIUM

PAMIĘTNIK PISANY MIŁOŚCIĄ

Suzanne's Diary for Nicholas

USA, 87min.

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Kate Wilkinson (Kathleen Rose Perkins), która w Nowym Jorku pracuje jako wydawca książek, zakochuje się w Matcie Harrisonie, jednym z autorów. Nawiązuje z nim romans, a wkrótce później odkrywa, że jest z nim w ciąży.

Kiedy jest już prawie pewna, że ich relacja przerodzi się w trwały związek, Matt odchodzi od niej bez żadnych wyjaśnień. Pisarz nie wie nawet, że Kate spodziewa się ich dziecka. Porzucona kochanka wkrótce otrzymuje przesyłkę, w której znajduje się pamiętnik żony Matta pisany dla ich syna Nicholasa. W ten niecodzienny sposób Matt próbuje jej wyjaśnić przyczyny swojego odejścia.

Reżyser RICHARD FRIEDENBERG scenariusz swojego filmu oparł na amerykańskim bestsellerze Jamesa Pattersona pod tym samym tytułem. Friedenberg, znany głównie z produkcji telewizyjnych (m.in. serial "The Life and Times of Grizzly Adams") jest również uznanym w Hollywood scenarzystą, który równie dobrze sprawdza się w serialu (w 1987 roku otrzymał nagrodę Emmy za serię "Obietnica"), jak i na wielkim ekranie (nominowana do Oscara w 1993 roku "Rzeka życia").

W "Pamiętniku pisanym miłością", jego ostatnim do tej pory filmie, zagrała bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych telewizyjna aktorka Christina Applegate, znana jako Kelly Bundy z pokazywanego również w Polsce serialu komediowego "Świat według Bundych". Applegate, córka producenta muzycznego i śpiewającej aktorki Nancy Priddy, karierę w show-biznesie zaczynała już jako pięciolatka, występując w reklamach. Studiuje ponadto taniec jazzowy, a w 2003 roku otrzymała nagrodę Emmy za gościnny występ w serialu "Przyjaciele", gdzie zagrała Amy.

W postać Matta Harrisona wcielił się natomiast Jonathon Schaech, dawniej model, dziś aktor, ale też obiecujący scenarzysta, reżyser i producent. Jego film "Comforters, Miserable" otrzymał główną nagrodę na New York International Independent Film & Video Festival. Schaech (prywatnie mąż Applegate, choć para wniosła już do sądu pozew o rozwód) znany jest polskim widzom m.in. jako przystojny Leon ze "Skrawków życia", gdzie zagrał u boku Winony Ryder. Schaech wystąpił też w odważnym, opowiadającym o życiu współczesnych nastolatków, obrazie Gregga Arakiego "Splendor" oraz pokazywanym m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty filmie "Mysterious Skin" tego samego reżysera.

WASZE OPINIE

niunia:***

Książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie czekam na film... Super POLECAM!!!!

Myra

Cudowny.Polecam
PAMIĘTNIK PISANY MIŁOŚCIĄ
USA, 87min.
Kate Wilkinson (Kathleen Rose Perkins), która w Nowym Jorku pracuje jako wydawca książek, zakochuje się w Matcie Harrisonie, jednym z autorów. Nawiązuje z nim romans, a wkrótce później odkrywa, że jest z nim w ciąży.
dramat
PAMIĘTNIK PISANY MIŁOŚCIĄ
4,9 5 1 83