PREMIERA

2011.12.28

CANAL+ PREMIUM

Pan Coco

Coco

Francja, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Żyd sefardyjski Coco (Gad Elmaleh) przybył do Francji przed 15 laty bez grosza przy duszy. Jako wynalazca nowej odmiany wody gazowanej dorobił się bajecznej fortuny.

Ostatnią zachcianką krzykliwego bogacza jest zorganizowanie dla swojego syna Samuela (Nicolas Jouxtel) bar micwy, jakiej świat nie widział. Kiedy Coco dowiaduje się o poważnej chorobie serca, która zagraża jego życiu całą uwagę poświęca przygotowaniom. Z obawy, że śmierć pokrzyżuje mu plany, decyduje się nawet przyspieszyć uroczystości o pół roku. Kompletnie nie liczy się ze zdaniem rodziny, na czele z samym Samuelem, który najbardziej na świecie chciałby, żeby ojciec wreszcie wydoroślał.

"Pan Coco" to bezpretensjonalny debiut reżyserski słynnego francuskiego komika GADA ELMALEHA, który wciela się również w rolę tytułową. Historia żydowskiego milionera, który chce urządzić synowi niezapomnianą bar micwę, jest rozwinięciem do ram pełnometrażowego filmu jednego ze skeczów artysty. W tym celu Gad Elmaleh po raz pierwszy w karierze stanął za kamera: "Nie planowałem zostać reżyserem za wszelką cenę. Chciałem raczej spróbować przenieść do kin przyjemność, jaką miałem podczas gry na scenie, a której nie odnajdywałem na planie filmowym". Urodzonego w Casablance w Maroko Elmaleha polscy widzowie pamiętają z romantycznej komedii "Miłość. Nie przeszkadzać!", w której był uwodzony przez Audrey Tautou. Aktor, nominowany do Cezara za tytułową rolę w "Kociaku", stworzył też znakomity duet z Danielem Auteuilem w przeboju Francisa Vebera "Czyja to kochanka?". Za zasługi dla francuskiej komedii w 2006 roku minister kultury mianował go Kawalerem Orderu Literatury i Sztuki (Ordre des Arts et des Lettres). Ostatnimi czasy Elmaleh zaczął pojawiać się też u amerykańskich reżyserów: zagrał detektywa Tisseranta w "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena i wziął udział w ekranizacji komiksu "Przygody Tintina", której podjął się Steven Spielberg do spółki z Peterem Jacksonem.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Pan Coco
reżyseria:
Francja, 2009
Żyd sefardyjski Coco (Gad Elmaleh) przybył do Francji przed 15 laty bez grosza przy duszy. Jako wynalazca nowej odmiany wody gazowanej dorobił się bajecznej fortuny.
komediodramat
Pan Coco
4,0 5 1 3