PREMIERA

2013.10.09

CANAL+ PREMIUM

Pan Lazhar

Monsieur Lazhar

Kanada, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Adaptacja sztuki znanej kanadyjskiej dramatopisarki Evelyne de la Cheneliere.

Bahir Lazhar (Mohamed Fellag) jest algierskim imigrantem, który zostaje zatrudniony w szkole podstawowej jako nauczyciel. Zajmuje miejsce jednej z wychowawczyń, która popełniła samobójstwo wieszając się w klasie. Jej śmierć odbija się bardzo na psychice uczniów, zwłaszcza Simona (Émilien Néron), który znajduje ciało kobiety. Lazhar staje przed ciężkim zadaniem nawiązania relacji z uczniami i przekazania im podręcznikowej wiedzy. Nikt nie wie, że sam też zmaga się z osobistą tragedią.

W 2012 roku film był nominowany do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W 2011 roku wygrał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno: nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną, obie statuetki dostał reżyser PHILIPPE FALARDEAU.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+.

WASZE OPINIE

Arkon

W pełni się zgadzam z opinią Pedro- ten film trzeba zobaczyć! Oprócz dramatu uczniów, głównego bohatera, pokazuje też w jak ślepą uliczkę podąża współczesna edukacja. Dla mnie bardzo mocny kandydat do pierwszej dziesiątki filmów roku!

pedro

Piękny i mądry kanadyjski film. Uczniowie szkoły podstawowej, którzy przeżywają traumę, po tragedii. Szczególnie dwoje z nich. Z drugiej strony nowy nauczyciel - Algierczyk pan Lazhar. Człowiek, którego życie na oszczędziło musi teraz sprostać rodzicom i uczniom swej poprzedniczki, wprowadzić swoje zasady, uczyć po swojemu. Jednak także to nie idzie dobrze, gdy uczniowie już się przyzwyczają do nowego belfra to ...
Sami zobaczcie. Warto, piękne kino.
Pan Lazhar
reżyseria:
Kanada, 2011
Adaptacja sztuki znanej kanadyjskiej dramatopisarki Evelyne de la Cheneliere.
komediodramat
Pan Lazhar
5,0 5 1 2