PREMIERA

2008.11.29

CANAL+ PREMIUM

PAŃSTWO MŁODZI: CHUCK I LARRY

I Now Pronounce You Chuck & Larry

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Chuck Levine (Adam Sandler) i Larry Valentine (Kevin James) to przyjaciele na śmierć i życie oraz duma brooklińskiej straży pożarnej. Pracują w tej samej jednostce, razem jeżdżą na akcje i rozumieją się jak żadna inna para kumpli.

Chuck to typowy singiel, podrywacz z upodobaniem korzystający z prawidła "za mundurem panny sznurem". Jest absolutnym przeciwieństwem Larry'ego, ciepłego, rodzinnego faceta, dla którego najwyższym celem jest zapewnić dobro i bezpieczeństwo dwójce swych dzieci. Larry bowiem od śmierci żony, po której nadal ciężko mu się pozbierać, samotnie wychowuje córkę i syna. Chuck jest winny koledze przysługę. I to niemałą, bo zawdzięcza mu życie. Gdy jednak przychodzi czas spłaty długu, nie przypuszcza ile może go to kosztować. Okazuje się bowiem, że zgodnie z prawem Larry musi być w stałym związku, aby zabezpieczyć przyszłość finansową swoich dzieci. Safandułowaty i wciąż tęskniący za żoną nie jest w stanie jednak znaleźć odpowiedniej kobiety i prosi przyjaciela o chwilowe udawanie przed urzędnikami jego partnera. Ta mała intryga, mająca na celu obejście prawa, rozrasta się jednak do niesamowitych rozmiarów.

"Państwo młodzi: Chuck i Larry" to komedia zbudowana na bazie rzadkiego w kinie konceptu heteroseksualistów udających gejów. Scenariusz zrodził się już dekadę temu w głowie Toma Shadyaca, jego współpracownika Michaela Bosticka oraz legendarnego scenarzysty komediowego Barry'ego Fanaro. Po latach historię dopracował pisarski duet Jim Taylor i Alexander Payne, twórcy scenariusza do "Schmidta" z Jackiem Nicholsonem i laureaci Oscara za klimatyczne "Bezdroża". Film o wchodzących w niecodzienne role strażakach uświetnia obsada w postaci czołówki hollywoodzkich komików z Adamem Sandlerem, Kevinem Jamesem oraz Danem Aykroydem na czele.

To kolejna zwariowana komedia w dorobku reżyserskim DENNISA DUGANA, w której pojawia się uwielbiany nie tylko za oceanem Sandler. Kolejne filmy tej dwójki gwarantują dobrą zabawę, zaś producentom pełne kieszenie. Ich współpraca rozpoczęła się w 1996 roku wraz z komedią "Farciarz Gilmore", gdzie Sandler jako nie rokujący dobrze hokeista przeistacza się w mistrza golfa. Potem przyszedł czas na "Super tatę", czy "Nie zadzieraj z fryzjerem", gdzie aktor wcielił się w Zohana, izraelskiego superkomandosa, który chcąc zerwać z dotychczasowym fachem, pozoruje swoją śmierć, a następnie udaje się do USA, by spełnić życiowe marzenie - zostać "stylistą fryzur". O swoim udziale w filmie "Państwo młodzi: Chuck i Larry" Sandler mówił: "Spodobał mi się pomysł i myśl przewodnia: jak wiele byłbyś w stanie zrobić dla swojego przyjaciela? W filmie rzeczywiście mamy do czynienia z sytuacją, w której dwóch facetów gotowych jest nieść sobie pomoc w każdej sytuacji". Sandler, aktor i producent obrazu, to dziś jeden z najlepiej rozpoznawalnych filmowych bohaterów i naczelnych komików Hollywood, który tytuł ten przejął po Jimie Carreyu. Nazywany przez niektórych "człowiekiem-studiem", oprócz wyzwań aktorskich, często podejmuje te związane z produkcją, pisaniem scenariusza i tworzeniem muzyki. Tak szerokie zainteresowania skłoniły go do założenia własnego studia filmowego, z którego pochodzą jedne z popularniejszych komedii ostatnich lat.

W "Państwo młodzi: Chuck i Larry" Sandlerowi partnerował nominowany do Emmy za "Diabli nadali" Kevin James, niezapomniany niemota, który wpadł w sidła miłości w serialu "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta" z Willem Smithem. W roli drugoplanowej wystąpiła Jessica Biel, pamiętana jako córka pastora z serialu familijnego "Siódme niebo", dziś występująca zaś w wielkich hollywoodzkich produkcjach, takich jak "Iluzjonista" z Edwardem Nortonem.

WASZE OPINIE

jacoutie

Zgrabna i zabawna satyra. Fajne przerysowania. Obejrzalam z przyjemnoscia.

Renu

Film mnie rozbawił. To komedia i właściwie to najlepsza rekomendacja.
Dodam, że film jest w wymowie przyjazny homoseksualistom, ma sympatyczną atmosferę i momentami nawet zaskakujący dowcip który nie lata na poziomie podłogi ( czego się obawiałem )
Polecam...

villemo

Chyba jednak takie sobie... było sporo sytuacji, w których czuło się, że zmarnowano pewien potencjał. Generalnie - film nierówny. Parę zabawnych scen, parę niekonsekwentnych (gubiłam się co do konwencji filmu - raz parodia, raz groteska, potem niemal na serio, a na końcu - nielogicznie ;) ).
Nie do końca głupawe, ale chyba mogło to być coś więcej.
PAŃSTWO MŁODZI: CHUCK I LARRY
reżyseria:
USA, 2007
Chuck Levine (Adam Sandler) i Larry Valentine (Kevin James) to przyjaciele na śmierć i życie oraz duma brooklińskiej straży pożarnej. Pracują w tej samej jednostce, razem jeżdżą na akcje i rozumieją się jak żadna inna para kumpli.
komedia
PAŃSTWO MŁODZI: CHUCK I LARRY
4,1 5 1 36