PREMIERA

2007.10.15

CANAL+ PREMIUM

PAPARAZZI

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Aktor Bo Laramie (Cole Hauser) staje się gwiazdą. Jest przystojny, sławny i bogaty, ma piękną żonę, Abby (Robin Tunney), kochanego synka i dom na plaży w Malibu. Jednak cena sukcesu okazuje się wysoka. Czwórka paparazzich stawia sobie za cel aktora i jego rodzinę.

Laramie początkowo akceptuje naruszanie swojej prywatności, gdyż wie, że im więcej się o nim pisze, tym lepiej mu się wiedzie. Kiedy jednak zdjęcia rodziny trafiają do jednego z najbardziej obskurnych brukowców, Bo najpierw prosi i przekonuje, aby oszczędzono jego bliskich, a kiedy to nie przynosi efektu, wdaje się w bójkę z jednym z paparazzich - Rexem Harperem (Tom Sizemore). Sędzia uznaje winę aktora, który musi poddać się terapii kontrolowania złości oraz zapłacić Rexowi odszkodowanie. Kłopoty Bo jednak się nie kończą, gdyż Rex postanawia zrujnować mu życie. Paparazzi stają się coraz bardziej bezwzględni. Pewnego wieczoru, gdy aktor wraca z rodziną z premiery swojego filmu, próbują zrobić mu zdjęcia, przez co zmuszają go do wyścigu samochodowego, który kończy się tragicznie. Aktor budzi się w szpitalu, jego żona Abby odnosi ciężkie obrażenia i trafia na oddział intensywnej terapii, a synowi grozi trwałe kalectwo. Bo kontaktuje się z detektywem Burtonem (Dennis Farina), który wierzy w jego zeznania, ale nie może nic zrobić, bo nie ma dowodów. Laramie postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce. Jeden z czterech nękających Bo paparazzich ginie nagle w wypadku motocyklowym. Kilka dni później kolejny zostaje omyłkowo zastrzelony przez policję w dziwnych okolicznościach. Dla pozostałych mężczyzn zaczyna się prawdziwy koszmar.

Reżyser filmu PAUL ABASCAL z zawodu jest stylistą. Pracował m.in. przy serii "Zabójcza broń" z Melem Gibsonem, dzięki któremu miał okazję po raz pierwszy stanąć za kamerą. Wyreżyserował dla telewizji krótkometrażową komedię "Mel Gibson's Unauthorized Video Diary" ("Nieautoryzowany pamiętnik wideo Mela Gibsona"). Później realizował pojedyncze odcinki znanych seriali, takich jak "Opowieści z krypty", "Jedwabne pończoszki" czy "Nash Bridges". "Paparazzi", którego współproducentem jest Mel Gibson, to debiut Abascala na wielkim ekranie.

Główną rolę zagrał w nim Cole Hauser, który pochodzi z rodziny o wybitnie filmowych tradycjach. Jego pradziad, Harry M. Warner, założył Warner Bros Studios, matka, Cassie Warner, wytwórnię Warner Sisters, a ojciec, Erich Hauser, jest aktorem. Cole zadebiutował na ekranie w 1992 jako Jack Connors w "Więzach Przyjaźni" Darryla Ponicsana. Zagrał potem m.in. w "Za szybcy, za wściekli" Johna Singletona, "Buntowniku z wyboru" Joela Schumachera i "Sztuce zrywania" Peytona Reeda. Pojawił się też w kilku odcinkach serialu "Ostry dyżur". W 2000 roku był nominowany do Independent Spirit Award za rolę w "Krainie tygrysów", a w swoim najnowszym filmie - "The Stone Angel" (2007) - partneruje m.in. Ellen Burstyn.

WASZE OPINIE

nazaal

Dno :).
Niesamowita intryga, która nie trzyma się kupy. Cudowna gra aktorów :).
Nie polecam, nie zachęcam.
1.

rocco

filmik do obejrzenia

gimbas

Dość ciekawy choć przewidywalny warto wyrobić sobie zdanie do czego zdolni są paparazzi
PAPARAZZI
reżyseria:
USA, 2004
Aktor Bo Laramie (Cole Hauser) staje się gwiazdą. Jest przystojny, sławny i bogaty, ma piękną żonę, Abby (Robin Tunney), kochanego synka i dom na plaży w Malibu. Jednak cena sukcesu okazuje się wysoka. Czwórka paparazzich stawia sobie za cel aktora i jego rodzinę.
thriller
PAPARAZZI
3,6 5 1 9