PREMIERA

2014.08.09

CANAL+ PREMIUM

Percy Jackson: Morze potworów

Percy Jackson: Sea Of Monsters

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: przygodowy/familijny/ fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Percy Jackson (Logan Lerman) był dyslektykiem z ADHD, który nagminnie popadał w tarapaty. Pewnego dnia okazało się, że jest synem Posejdona, boga mórz i z dnia na dzień stał się częścią wyprawy, mającej na celu uratowanie świata.

Po powrocie do Obozu Herosów, Percy dowiaduje, że ma przyrodniego brata, cyklopa o imieniu Tyson (Douglas Smith). Tymczasem słabnie magiczna granica obozu dla półbogów. Aby go ocalić, Percy z przyjaciółmi (Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson) muszą odnaleźć Złote Runo. Trafiają do Waszyngtonu, a potem na Florydę. Wypływają na wody Morza Potworów, znanego pośród ludzi jako Trójkąt Bermudzki. Stawiają też czoła mechanicznemu bykowi, który zionie ogniem, potworom morskim, cyklopom i innym półbogom. Autorem historii nastolatka, który nagle dowiaduje się, że jest synem greckiego boga jest Rick Riordan, którzy przez wiele lat uczył mitologii greckiej w gimnazjum. Pięciotomowy cykl przygodowo-fantastyczny opublikowano w ponad 35 krajach, sprzedano go w około 20 milionach egzemplarzy i przez 177 tygodni widniał na liście bestsellerów "New York Timesa" w kategorii literatury dziecięcej. Do napisania książek Riordana zainspirował syn Haley, chłopak ze zdiagnozowaną dysleksją i nadpobudliwością psychoruchową, który nie radził sobie z przyswojeniem mitologii greckiej.

Reżyserem ekranizacji drugiej części opowieści został THOR FREUDENTHAL, który zrealizował projekt według scenariusza Marca Guggenheima. Producentem wykonawczym został Chris Columbus, który wyreżyserował pierwszą część "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna". W roli Percy'ego Jacksona ponownie wystąpił Logan Lerman, młody aktor z ciekawą filmografią - zagrał m.in. w "Patriocie" u boku Mela Gibsona, "Czego pragną kobiety", "Efekcie motyla" z Ashtonem Kutcherem oraz w "3:10 do Yumy". W córkę bogini mądrości, Ateny, a jednocześnie sympatię Percy'ego znów wcieliła się Alexandra Daddario, a w Grovera, jego najlepszego przyjaciela, który jest gotów za niego zginąć - Brandon T. Jackson. Luke'a, syna Hermesa i posłańca bogów, zagrał Jake Abel. Jego bohater odziedziczył po ojcu podłość, bystrość i tajemniczość. W pierwszym filmie ukradł piorun Zeusa, a tym razem postanawia przeciągnąć kilku półbogów na mroczną stronę i ożywić Kronosa". Clarisse LaRue, nową półboginię w Obozie Herosów, córkę Aresa, boga wojny gra Leven Rambi, a miejsce Pierce'a Brosnana w roli Centaura Chirona zajął Anthony Head. W filmie wystąpił również nominowany do Oscara i nagrodzony Emmy i Złotym Globem Stanley Tucci, który wciela się w Dionizosa. - "To bóg wina i hedonizmu. Lubię wino, więc uznałem, że to rola dla mnie" - śmieje się aktor, który jako Dionizos ma wąsy, brodę, perukę i spory brzuszek.
Percy Jackson: Morze potworów
reżyseria:
USA, 2013
Percy Jackson (Logan Lerman) był dyslektykiem z ADHD, który nagminnie popadał w tarapaty. Pewnego dnia okazało się, że jest synem Posejdona, boga mórz i z dnia na dzień stał się częścią wyprawy, mającej na celu uratowanie świata.
przygodowy/familijny/ fantasy
Percy Jackson: Morze potworów
4,0 5 1 27