Fox

PREMIERA

2009.06.10

CANAL+ PREMIUM

PIĘĆ DZIEWCZYN Z TEKSASU

Fab Five: The Texas Cheerleader Scandal

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W licealnej drużynie cheerliderek prym wiedzie pięć dziewcząt: Ashley, Lisa, Brooke, Jeri i Tabitha. Przyjaciółki słyną z tego, że notorycznie lekceważą wszelkie prawa obowiązujące w szkole i poza nią.

Stosują środki dopingujące podczas meczów, piją alkohol i zamieszczają śmiałe zdjęcia w Internecie. Zachowują się jakby były poza prawem, a wszyscy zdają się przymykać oczy na ich postępowanie, ponieważ matką jednej z nastolatek jest dyrektorka liceum (Tatum O'Neal). W szkole pojawia się jednak nowa trenerka Emma Carr (Jenna Dewan), która w pierwszej kolejności chce ukrócić samowolę niesfornej piątki. Okazuje się, że dziewczyny mają jednak sporą władzę. Emma Carr zostaje zwolniona, ale nie zamierza dać za wygraną. Przedstawia całą historię mediom, a te rozpętują prawdziwą aferę.

Historia opowiedziana w dramacie obyczajowym "Pięć dziewczyn z Teksasu" zdarzyła się naprawdę. W 2006 roku doszło do skandalu, gdy media zainteresowały się sprawą pięciu nastoletnich cheerliderek z teksańskiego liceum McKinney North na przedmieściach Dallas. Dziewczęta praktycznie podporządkowały sobie całą szkołę, ciesząc się nieograniczoną swobodą, bowiem matka jednej z nich była dyrektorką placówki. Wydarzenia z Dallas zainspirowały reżysera TOMA MCLAUGHLINA, znanego z realizacji takich filmów, jak "Randka z aniołem", "Śmierć niewinności" czy "Snajper w Waszyngtonie - 23 dni grozy". Filmowiec postanowił przenieść na ekran sfabularyzowaną wersję historii. W roli trenerki gotowej ukrócić samowolę zdemoralizowanych dziewczyn obsadził Jennę Dewan, aktorkę która dorastała w teksańskim Dallas, a widzom znana jest z "Klątwy 2" czy "Tańca zmysłów". W roli Lorene Tippit, czyli dyrektorki liceum, wystąpiła Tatum O'Neal, laureatka Oscara i Złotego Globu za niezapomniany debiut (w wieku dziesięciu lat!) w "Papierowym księżycu" Petera Bogdanovicha.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Dopiero teraz, ponad trzy miesiące po premierze udało mi się w końcu obejrzeć ten
film i zgadzam się z moimi przedmówcami. Niezły, w niektórych momentach nawet
bardzo. "Pięć dziewczyn z Teksasu" to takie "Wredne dziewczyny" tyle, że obraz
Paramountu z 2004 r. to totalna zgrywa, a w tym przypadku historia została
opowiedziana na serio. Aż dziw bierze, że piątka niepełnoletnich dziewczyn była zdolna
do terroryzowania nie tylko pozostałych uczniów, ale i grona pedagogicznego. Jak
sama przyznała jedna z dziewczyn: "[i]to moja szkoła[/i]" i tak też się zachowywała. Wszystko i wszystkich traktowała jak swoją własność. Produkcja zdecydowanie warta obejrzenia.

PIOOLE

Dobry film, też jak mój przedmówca spodziewałem sie czegos z gatunku Dziewczyny z Druzyny a tu miła niespodzianka.

Jakub22

Zaskakująco dobry , spodziewałem się czaegoś z pogranicza cheerleader love story a tu prosze spore zaskoczenie , aktorzy dobrze dobrani i wiarygodni...co do urody to każdemu podoba się co innego , mi najbardziej Stephanie Honore grająca Ashley po prostu lubię ten typ urody u dziewczyn inne w filmie jakoś na mnie niedziałają , może jeszcze ta trenerka która bardzo mi przypominała Edyte Herbuś...
PIĘĆ DZIEWCZYN Z TEKSASU
reżyseria:
USA, 2008
W licealnej drużynie cheerliderek prym wiedzie pięć dziewcząt: Ashley, Lisa, Brooke, Jeri i Tabitha. Przyjaciółki słyną z tego, że notorycznie lekceważą wszelkie prawa obowiązujące w szkole i poza nią.
dramat
PIĘĆ DZIEWCZYN Z TEKSASU
4,1 5 1 29