PREMIERA

2014.03.09

CANAL+ PREMIUM

Piękne istoty

Beautiful Creatures

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Ethan Wate (Alden Ehrenreich) jest zwyczajnym nastolatkiem, który mieszka w Gatlin - małym, nudnym amerykańskim miasteczku w Karolinie Południowej. Od miesięcy śni mu się pewien koszmar. Widzi w nim piękną nieznajomą, której ręki nie może puścić.

Pewnego dnia spotyka ją na szkolnym korytarzu. Lena Duchannes (Alice Englert) mieszka w ponurej posiadłości swego wuja Macona (Jeremy Irons), którego mieszkańcy Gatlin uważają za szaleńca i czciciela szatana. Dziewczyna nie szuka towarzystwa rówieśników, a jednak między nią a Ethanem rodzi się uczucie, które dla chłopaka staje się śmiertelnym zagrożeniem. Rodzina Leny jest bowiem od wieków związana z czarną magią, a jej członkom nie wolno wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.

"Piękne istoty" to to pierwsza z serii powieści napisanych przez Kami Garcię oraz Margaret Stohl, a jednocześnie światowy hit czytelniczy, który długo utrzymywał się na prestiżowej liście bestsellerów "New York Timesa". Książkę przetłumaczono na 28 języków i wydano w 37 krajach świata. Ekranizacji książki podjął się RICHARD LAGRAVANESE, znany jako scenarzysta takich produkcji, jak "Fisher King" Terry'ego Gilliama czy "Co się wydarzyło w Madison County" Clinta Eastwooda. Jako reżyser zadebiutował w 1998 roku "Pełnią życia". Później wraz z Tedem Demme nakręcił dokument "Burzliwe lata siedemdziesiąte" oraz samodzielnie filmy "P.S. Kocham cię" oraz "Wolność słowa". Szukając odtwórców głównych ról do "Pięknych istot" przesłuchał ponad tysiąc aktorów i aktorek, ostatecznie wybierając mało znanych Aldena Ehrenreicha oraz Alice Englert, córkę reżyserki i scenarzystki Jane Campion. Alden Ehrenreich zaczął pisać, reżyserować oraz grać filmach jeszcze w szkole, dzięki czemu został odkryty na pewnej bar micwie przez samego Stevena Spielberga. W 2009 zagrał główną rolę w "Tetro" Francisa Forda Coppoli, a niedawno u tego samego reżysera w "Twixt". Wystąpił też w thrillerze "Stoker" Park Chan-wooka oraz "Blue Jasmine" Woody'ego Allena. Alice Englert zadebiutowała na ekranie w wieku 11 lat w "8", filmie złożonym z noweli, zrealizowanych przez 8 różnych reżyserów, w tym Jane Campion, która napisała i wyreżyserowała część z córką w jednej z ról. Englert otrzymała nominację do British Independent Spirit Awards za rolę w "Ginger and Rosa" Sally Potter, zagrała też w "Singularity" Rolanda Joffe oraz "In Fear" Jeremy'ego Loveringa.

WASZE OPINIE

felipao

Nie jestem entuzjastą tego typu filmów, ale ten
naprawdę bardzo mi się podobał.
Piękne istoty
USA, 2013
Ethan Wate (Alden Ehrenreich) jest zwyczajnym nastolatkiem, który mieszka w Gatlin - małym, nudnym amerykańskim miasteczku w Karolinie Południowej. Od miesięcy śni mu się pewien koszmar. Widzi w nim piękną nieznajomą, której ręki nie może puścić.
fantasy
Piękne istoty
3,5 5 1 23